Ocena kierowcy - Honda Stream

Batumka!, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 156KM 115kW
Rok produkcji 2001
Honda Stream 2.0 i 156KM 115kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to zdecydowanie miłe zaskoczenie. Aż chce się jechać szybciej i szybciej! Wyciągnął spokojnie 220 na autostradzie ku zdziwieniu innych! Nie każdy van może go dogonić a jeszcze mniejsza grupa może go przegonić!
Honda Stream to auto którego wcześniej nie znałem. Nie wiedziałem, że takie auto wogóle istnieje. Gdy poznaliśmy się bliżej bardzo je polubiłem. Ma wiele zalet, jest przestronna, szybka, wygodna, komfortowa, pozwala zabrać na pokład 7 osób. Pali stosunkowo mało. Jest to auto które mogę polecić z całym przekonaniem. Auto posiada szereg przyjaznych rozwiązań dla kierowcy i pasażerów. Posiada niezwykle trwałe podzespoły, trwały i bezawaryjny silnik. Atutem są także bardzo wygodne fotele! Tym autem jeździ się przyjemnie. To naprawdę SUPER samochód, który można polubić bardzo szybko. Miałem wiele aut - droższych, tańszych. Stream napewno kwalifikuje się do zajęcia bardzo wysokiego miejsca w moim małym rankingu. Jest to zwyczajnie i uczciwie pisząc bardzo dobrze przemyślane i bardzo dobrze wykonane auto. Jeśli kiedyś będziesz szukał Vana za rozsądne pieniądze, vana który ma dawać przyjemność z jazdy, ma być bezawaryjny i ciekawy to STREAM jest właśnie dla Ciebie!
Silnik 2.0 ivtec to doskonała jednostka. Pracuje cicho, gładko, moc 156km jest wystarczająca do tego auta. Daje niesamowite wrażenia z jazdy, szczególnie po przekroczeniu 4 tyś obrotów! Silnik potrafi zadziwić elastycznością, kulturą pracy, bezawaryjnością. Pracuje na łańcuchu na rozrządzie. To prawdziwy japoński silnik benzynowy i gwarantuje, że żaden inny benzyniak z tamtych lat nie ma do niego szans. Jeździłem wieloma autami i wiem co piszę. Tym silnikiem aż chce się zamykać obrotomierz. Daje poczucie bezpieczeństwa i pewność na drodze.
Perfekcyjna zmiana biegów, lewarek umieszczony idealnie. Precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja.
Auto w pełni daje czucie drogi i pewność prowadzenia. Jak na minivana to bardzo poważna zaleta. Proste czy zakręty nie są dla niego niebezpieczne. Układ jezdny pracuje jak należy. Zawieszenie doskonale tłumi nierówności. Auto jest w pełni przewidywalne, czy to puste, czy załadowane. Taki układ jezdny w minivanach szczególnie z tamtych lat był nie do doścignięcia przez innych producentów.
Widoczność bardzo dobra, nawet podczas cofania można śmiało wyczuć auto. Nie potrzeba żadnych kamer, czujników. Po przyzwyczajeniu się do gabarytów auta i poprawnym wyregulowaniu lusterek wjedziemy wszędzie!
Honda nigdy nie wyróżniała się w tamtym czasie wodotryskami i ekstrawaganckimi rozwiązaniami dlatego ergonomia stoi na najwyższym poziomie. Wszystko pod ręką, bez żadnego przeładownia. Najpotrzebniejsze tylko funkcje, normalne przyciski, pokrętła. Uchwyt na puszkę pod ręką kierowcy. Gałka skrzyni biegów pod ręką, podłokietnik. W tym temacie to naprawdę najwyższa półka łatwej i intuicyjnej obsługi!
Nie mam klimatronica, dlatego może być lepiej. Jednakże klimatyzacja manualna działa bardzo dobrze, chłodzi, spełnia swoją funkcję. Szyby nie parują, a w zimne dni sprawdza się bardzo dobre ogrzewanie. W aucie nie jest duszno. Ustawienia nawiewu działają poprawnie. Wszystko OK
Stream należy do najwygodniejszych aut jakimi podróżowałem. Zaletą jest przestrzeń w aucie jak i możliwość aranżacji wnętrza. Wygodnie jadą wszyscy pasażerowie. Mają oni regulacje kąta pochylenia kanapy z tyłu. W razie potrzeby wyciągam tylny fotel z podłogi i zabieram na pokład 6 osób, ze mną 7. Jechaliśmy nad morze w 6 osób i powiem, że nawet bagaże się pomieściły. W to auto naprawdę da się upchać! Jest genialne pod względem przestrzeni!
Jak na Vana bardzo bardzo dobrze. Silnik jest cichutki. Przy prędkości 120-140 można normalnie rozmawiać. Wiadomo wiatr i szum opon jest jakoś tam słyszalny, ale wszystko w granicach komfortu dla ucha. Dodatkowym atutem jest brak pisków i skrzypień z tapicerki. Jest bardzo cicho i przyjemnie. Żadne dźwięki nie rozpraszają kierowcy.
Jeśli jeździsz spokojnie w tym aucie można zejść poniżej 8L/100km w mieście. Wszystko zależy od stylu jazdy. Auto maksymalnie pali ok 10L/100km. To bardzo dobry wynik jak na stosunkowo duże auto z mocnym silnikiem. Przeglądy nie są drogie bo auto ma prostą konstrukcję i łatwy dostęp do wymian. Generalnie nie ma problemów z częściami. Naprawy są stosunkowo tanie i nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Typowy prosty konstrukcyjnie Japończyk.
W tym aucie to pojęcie, czyli jakość i cena są na najwyższym poziomie. Za niewiele pieniędzy otrzymujemy wysoką japońską jakość, której niestety brakuje ówczesnym plastykowym wynalazkom, które niczym się od siebie nie różnią. Żaden użytkownik Streama zadbanego i bezwypadkowego nie powie o nim złego słowa. Stream jest autem które powoduje, że nie ma się kompleksów na drodze, że nie denerwujesz się na dziurach, że nie martwisz się w sklepie czy jeszcze stoi. Stream to auto na tyle dopracowane, że nawet wymagający odnajdą w nim swój uśmiech!
Bez uwag. To auto nie psuje się. Nim się jeździ. Wymiany jak w kazdym innym dotyczą elementów eksploatacyjnych. Zwieszenie o normalnych kosztach. Co dzienna eksploatacja przyjemna i bezpieczna. Auto z prostą elektryką, bez komputerów, bajerów.
Jak to HONDA! Jedziesz i wracasz! BEZ problemowe auto! OBY TAK DALEJ!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 156KM 115kW [l/100km]

8,2