Ocena kierowcy - Hyundai Atos I

Silnik 1.0 i 58KM 43kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Atos I 1.0 i 58KM 43kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność,wygoda i...posłuszeństwo oraz wygląd zewn.(jak na 2001).Nie mogę skomentować nast.rubryki robię to tu.Nie kupię bo nie mogę(już nie produkują),jego następca i.10 ma zbyt mały bagażnik i trzeba czekać na kupno.Hołduję małym autkom(nie trawię zadufanych w gablotach i uwielbiających auta na prerie lub Dakar) teraz kupuję Mitsubishi colt 1,3(trochę wyższa półka) będę miał porównanie.Powiem tak jeżdżę dużo od 30 lat(Polski Fiat,Skody 105,120,Tico,Polonez,Atos Prime)najlepszy Atos.Nie bądźmy wybredni tylko nauczmy się jeździć bo to kaleczymy szczególnie zimą po gorskich,białych drogach!
Układ hamulcowy : tarcze mała powierzchnia
Inne : padają łożyska kół
Układ elektryczny : 2 razy alternator(stojan+reg napięcia)
Nie można wymagać nic więcej od takigo auta,właściwie co tydzień wyjeżdżam nim na narty,byłem nim latem 3 razy na lodowcu,przejechałem latem Polskę,Czechy,Słowację,Austrię w 3-4 osoby było OK!
w miarę cichy,jeśli potrafimy wykorzystać moc nie można narzekać
ok,choć czasami(rzadko)trzeba poprawić wsteczny ale czy to problem?
mimo wyważań kół występują w pewnych przedziałach prędkości lekkie bicia na kółku.stabilny w zakrętach wydaje się bezpieczny.jeśli potrafisz to w poślizgach na śniegu,lodzie super.3 bo te bicia.
miast 5 jest 4 bo widoczność przy cofaniu ograniczona(znam zdecydowanie lepsze choćby Tico),do przodu,na boki ekstra
:-)
nie można narzekać!choć bez klimy nawiew w czasie upałów(których ninawidzę)ok bardzo pomaga,w zimie szybko się nagrzewa.
To małe auto więc 5.
ok,choć pewnie może być lepiej.
nie spodziwajmy się cudów-miasto,korki 8,0 trasa ok,przeglądy w Hyundai koszmar drożyzna 2 lata wytrzymałem potem wsio robiłem u kumpla mechnika.
idą w parze
mimo 115 tys.km.drobiazgów nie było!
myślę,że przy tym przebigu musi się coś stać.jednak tarcze z przodu słabiutkie(mała powierzchnia mam 3-ci komplet),4 razy wymina łożysk,2 razy padł alternator(stojan+reg.napięcia)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 58KM 43kW [l/100km]

6,7