Ocena kierowcy - Hyundai Coupe II

markiz, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 143KM 105kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Coupe II 2.0 i 16V 143KM 105kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
totalna porażka. Kupując to miałem na myśli że dostane samochód sportowy lecz sportowy w nim jest tylko wygląd no i zawieszenie. Silnik taki jak w Elantrze Sonacie DOHC16V czyli stara przestarzała jednostka, która występuję w normalnych miejskich samochodach. Przyspieszenie od 0 do 100 trwa 9.5 sekundy ;) po prostu śmiechawa, w pewnym sensie jest mi nawet wstyd bo bierze mnie praktycznie większość aut. Nie wiem czym się podniecają osoby, które piszą że jest niesamowicie szybki i zwrotny. Może przesiadka z malucha do niego daje faktycznie odczucie prędkości ale bez przesady. Hyundai popełnił duży błąd wkładając tak dziadoski silnik jakim jest DOHC. A najlepsze jest to co mają właściciele Hyundai Coupe V6 w wersji Tiburon :) niby silnik V6 a zaledwie 170 konii które rozpędza auto w zaledwie 1 sekunde szybciej niż wersja 2.0. A więc po 8 sekundach możemy jechać 100km/h wow lecz taki rezultat daje nam poczciwy peugeot 206 z silnikiem 2.0 już nie wspomne o hondzie civic 1.7 vtec. Podsumowując samochód robi niesamwoite wrażenie jeśli chodzi o wygląd i jezdząc takim po mieście możemy czuć się wielcy lecz poza nim jesteśmy skazani na tuaczke. Pisząc to nie namawiam nikogo aby szybko jezdzić lecz w życiu są takie momenty że trzeba przyspieszyć przy wyprzedzaniu aby się nie nadziać na coś czego wcześniej nie zobaczyliśmy a ten samochód zarówno w wersji 2.0 nam tego nie daję. W wersji V6 jest troszkę lepiej lecz spalanie wtedy wzrasta do 12 litrów.
trzeba ćwiczyć szyje albo być żyrafą aby wycofać tym autem
samochód przy 140 wyje jak głupi :(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 143KM 105kW [l/100km]