Ocena kierowcy - Hyundai Elantra I

Drakon1@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 1.8 i.e. 16V 127KM 93kW
Rok produkcji 1994
Hyundai Elantra I 1.8 i.e. 16V 127KM 93kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Dla mnie auto jest idealne.Posiada wszystko co mi jest do szczęścia potrzebne (może oprócz ABS-u). Marzyłem o Hondzie (i może kiedyśto się spełni), ale na pewno nie pozbędę się Elantry, bo mi się znudzi. Auto mnie czasami naprawdę zadziwia. Zawsze myślałem, że Hyundai-e to niższa jakość auta, ale odkąg jeżdzę Elantrą, zmieniłem zdanie.
Nie ma to tamto.Na każdym biegu i w każdych warunkach ciągnie do przodu.Prawdę mówiąc nie widzę różnicy między gazem, a benzyną.Trochę denerwują samoregulatory podczas rozruchu zimnego silnika,ale tak już musi być (to nie honda)
U mnie każdy bieg wchodzi tam gdzie ma.Dopasowane przełożenia. Niezbyt którtkie skoki lewarka, ale i nie za długie. Zaskakuje 5 bieg, który nie jest słaby, ale .... nieraz (prawie zawsze na trasie) wyprzedzam na piątce.
Autentycznie gokart.Czasami trochę ścina zakręt,ale jak na razie z żadnego nie wypadłem.
Mogło by być lepiej. Trochę mnie denerwują lusterka wsteczne. Jakoś nie potrafię się ustawić, ale winię za to mój wzrost.
Ja na nic nie nażekam. Każdy przełącznik jest pod ręką i nic nie trzeba na siłę wciskać.
Po regulacji przepustnicy w nagrzewnicy zero problemów. Zawsze ciepło i zawsze chłodno.
M4 to to nie jest ale do najmniejszych nie należy
Przy 120 km/h jest głośno,ale powyżej 140 km/h zapada może nie idealna ale znacząca cisza
Trochę mi "kopara opadła" gdy po wlaniu 23 litrów gazu przejechałem około 300 kilometrów. Nie wiem,ale wzięła mniej niż benzyny. Po sprawdzeniu jeszcze raz na 25 litrów zrobiłem około 200 mil (322 kilometry).Dla mnie szok
Opłaciło się kupić
Jak na razie nie nażekam.Na początku wypadła mi ośka (zabezpieczenie w mechanizmie różnicowym pękło i się rozleciało) ale to szybko i za FREE w ASO załatwili
Wymiana przednich amorków i łożysk w skrzyni biegów, ale przebieg nie ten i nie ta młodość. Przy tym stanie licznika nie można sobie życzyć więcej. Na szczęście części nie zbyt różnią się od zwykłych japońców.
Hyundai Elantra I