Ocena kierowcy - Hyundai Elantra VII Sedan

Andrzej, 5 miesięcy temu
Silnik 1.6 MPI 123KM 90kW
Rok produkcji 2023
Hyundai Elantra VII Sedan 1.6 MPI 123KM 90kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Bardzo intuicyjne menu, android auto chodzi wspaniale a duży środkowy wyświetlacz bardzo ułatwia korzystanie z samochodu. Do tego podstawowe funkcje wybierane z przycisków lub z kierownicy sprawiają że nie trzeba stukać ciągle w ekran.
Układ elektryczny : Aktywne światła LED pięknie oświetlają jezdnię i pobocze jednocześnie nie ślepiąc innych użytkowników drogi. Same regulują wysokość każdego reflektora oddzielnie. Naprawdę szybko się przyzwyczaiłem i trudno mi by było teraz się odzwyczaić.
Inne : Pękająca kierownica po pierwszym miesiącu użytkowania której producent nie uznał zmusiła mnie do stosowania nakładki na kierownicę.
Karoseria : Bardzo słaby lakier, mimo stosowania warstw ochronnych (min. ceramiki) nawet drobny kamyczek robi dziurkę w lakierze, jazda na autostradzie pozostawia często ślad na lakierze.
Po ponad miesiącu zauważyłem pękające poszycie kierownicy którego serwis nie uznał i musiałem założyć nakładkę i zrezygnować z podgrzewania kierownicy. Jazda po autostradzie często zostawia ślady na lakierze (nawet drobne kamyczki zostawiają ślady). Ogólnie jakościowo mogło by być lepsze ale za niewygórowane pieniądze dość duże wygodne autko, przemyślane pod względem funkcjonalnym,, multimedialnym oraz posiadające wiele systemów ułatwiających prowadzenie. Silnik dość dynamiczny a jednocześnie oszczędnie zużywa paliwo nawet przy dynamicznej jeździe. Światła aktywne LED to naprawdę duża poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy w stosunku do poprzednich lat (oświetla ale nie ślepi). Wiele funkcji sterowanych z kierownicy lub z przycisków więc mimo zastosowania ekranów dotykowych nie trzeba wszystkiego szukać po menu na ekranie. Środkowy duży ekran bardzo wygodny przy korzystaniu z nawigacji.
1.6 123kM wolnossący a jednak dość dynamiczny i oszczędny paliwowo
Niskie zużycie paliwa i stosunkowo tani serwis ASO
Niskie zużycie paliwa nawet przy niezbyt ekonomicznej jeździe,
Pękająca kierownica przy używaniu ogrzewania kierownicy, czasem niepotrzebnie pobudzają się czujniki odległości (rada przedni) szczególnie zauważalne po deszczu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 123KM 90kW [l/100km]

5,9