Ocena kierowcy - Hyundai Elantra VII Sedan

Silnik 1.6 MPI 123KM 90kW
Rok produkcji 2023
Hyundai Elantra VII Sedan 1.6 MPI 123KM 90kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie i estetyka
Po pierwszych 2 tys. ok. To mój pierwszy pojazd z CVT, więc wyraźnie słyszalna skrzynia przy przyspieszaniu trochę mnie drażni, ale idzie się przyzwyczaić. Generalnie to samochód dla takich dziadków jak ja, którzy bardziej cenią spokój niż adrenalinę na drodze. Ten pojazd nie zachęca do przekraczania 120 km/h, czy gwałtownych zrywów. Czasem, przy wyprzedzaniu, przydałoby się coś więcej pod tą maską (szkoda, że w Polsce nie ma N-ki, albo chociaż silnika 2.0), zwłaszcza że mam też CIVICa z 1.6 doładowanym, który idzie jak burza. Wygodny, przestronny i mi się podoba.
Mógłby być mocniejszy, ale brak Turbo też ma swoje plusy
Za głośna przy wyższych obrotach
Bez uwag
Za krótko na ocenę
Jedyny minus - klapa bagażnika i sam bagażnik. Klapy przy zamykaniu nie ma za co złapać i jak jest chlapa, to się można epicko upierniczyć. Klapa się sama otwiera po 3 sek stania przy bagażniku - teoretycznie ma to pomóc, jak się ma obie ręce zajęte. I może by tak było, gdyby nie to, że odskakuje na góra 20-30 cm. A w samym bagażniku brakuje jakiegokolwiek haczyk, lub zaczepu, żeby chociaż gumy zaczepić, no i ten nieosłonięty głośnik i zawiasy klapy wchodzące w przestrzeń bagażową są do poprawy
Jest miejsce, z tym że ja mam 170, więc dla mnie to i w maluchu był wypas.
Przy prędkościach "miejskich" - super, niemal jak w elektryku. Powyżej 120 km/h jednak trochę ją słychać
Na razie fajne spalanie a jeszcze na dotarciu, ale tak jak pisałem nie szarżuję, jeżdżę spokjnie
Mam full opcję za 130 tys. - chyba z tym wyposażeniem nie znalazłbym nic lepszego
No po 2 tys. to jeszcze nie miało prawa się chyba nic zepsuć
j/w