Ocena kierowcy - Hyundai i20 I Hatchback 5d

Hyundai i20 I Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Radość z jazdy.
Układ hamulcowy : tył
Karoseria : klamki
Samochód dobry. Nie psuje się. Cena/jakości przy zakupie nowego najlepsza na rynku. Prosty w obsłudze i konserwacji. Do tej pory wszystko robiłem samemu a daleko mi do bycia mechanikiem. Komfort przeciętny. Mało miejsca dla kierowcy.
Silnik jak na swoje parametry jest bardzo dobry. Jak się pokręci do tych 5 000 RPM to samochód całkiem fajnie przyśpiesza. Z racji pojemności szybko się zagrzewa co jest przydatne w zimie i redukuje zużycie paliwa na krótkich trasach.
Wliczając w ocenę skrzyni również sprzęgło to raczej przeciętnie. Trudno ruszyć bez szarpania.
Może być. Nie polecam za szybko wchodzić w zakręty, auto jest dramatycznie podsterowne. Staram się również nie jeździć szybciej niż 110-120 kmh. Przyczepność mocno spada.
Super. Można parkować na centymetry bez żadnych czujników.
Nic mi nie przeszkadza czyli spełnia wszystko spełnia swoje zadanie.
Działa.
Nie za dużo miejsca.
Do 80-90kmh jest OK, potem słabo.
Po pierwsze - komputer pokazuje 0,2-0,5 l/100km niż auto rzeczywiście spala. Poniżej moje obserwacje spalania wg wskazań komputera. Eco driving poza miastem bez korków, bez klimy gdzie średnia prędkość to ok. 70kmh da się osiągnąć ok. 4,2l/100km. Przy normalnej jeździe 90kmh + klima - 5,2 l/100km. Autostrada A4 na dystansie 170km, prędkość 110kmh - 5,6l. W zimie po mieście od 7 do 9 l/100km.
5/5
Problem z ręcznym po 2 latach. Koszt naprawy 200zł. Odpryskujący lakier przy klamkach, koszt poprawek 600zł. To tyle.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 78KM 57kW [l/100km]