Ocena kierowcy - Hyundai i20 I Hatchback 5d

Jacek, 8 lat temu
Silnik 1.2 DOHC 78KM 57kW
Rok produkcji 2011
Hyundai i20 I Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Samochód wygodny, ale niestety ciut ciasny dla 4 osób - dla 2 idealny. Potrzebowałem go do jazdy przede wszystkim po mieście, w czym jest świetny. Zmieści się w każde miejsce parkingowe i jest żwawy na tyle, że nie zostaje na światłach.
Silnik jest dynamiczny, na autostradzie przy pełnym obciążeniu da się jechać z prędkościami zbliżonymi do maksymalnych. Spalanie jest akceptowalne średnio przy dynamicznej jeździe po mieście 7,5l/100km. Jak dotąd jeden z nielicznych elementów, który mnie nie zawodzi. Jedyny problem jaki pojawił się ostatnio to problem z porannym odpalaniem.
Skrzynia ok nie ma co narzekać pracuje dobrze jest precyzyjna, minus za wsteczny - czasem jest problem go wrzucić. Duży minus za sprzęgło - od początku piszczy - serwis mówi, że jest ok.
Zawieszenie sztywne, dobrze trzyma się drogi - nic się do tej pory nie zepsuło. Hamulce - miałem 3 razy wymieniane tarcze z przodu - gwarancja. Są za cienkie, małe i się łatwo odkształcają mimo braku odbarwień. Może zły materiał. Słychać łożyska kół tylnych, ale ten typ tak ma.
Widoczność niezła. Mi doskwiera słupek przedni lewy i lusterko środkowe - jakoś zasłaniają widok. Na boki i do tyłu jest ok. Nie ma problemu z wyczuciem auta przy parkowaniu.
Wszystko jest pod ręką. Nie muszę dorywać oczu od drogi jak chcę coś przestawić.
Klima ok i w zimę i latem. Może latem, przy +35 stopniach, pasażerowie z tyłu mają czasem trochę za ciepło, ale nawiewy do tyłu są i działają.
Jak dla mnie i jednego pasażera ok. Bagażnik dość duży. Jak chce się jechać w czwórkę to przy moim wzroście 185cm mam mało miejsca na nogi. Regulacja siedzeń i kierownicy (góra-dół i przód-tył) jest więc z pozycją za kółkiem nie ma problemu.
Słychać wszystko w koło.
Spala nie dużo paliwa, ale wycieczki do serwisu są za częste.
Jako nowy był tani, ale serwis jest kiepski i cały czas się wraca.
Przednie wycieraczki trą o podszybie - 2 razy wymieniali. Zepsuł się czujnik obecności pasażera. Sprzęgło piszczy - według serwisu jest ok, a ja jeździć nie umiem. Więcej nie pamiętam.
Po 3 latach padł akumulator - laweta - podobno standard - wymienili. Rdza na drzwiach przy klamkach - wymienili klamki na nowe, drzwi malowali Rdza na klapie - lakierowali - nawet 2 razy. Tarcze - wymieniali 3 razy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 78KM 57kW [l/100km]

Hyundai i20 I Hatchback 5d