Ocena kierowcy - Hyundai ix20 Mikrovan Facelifting

piotr, 4 lata temu
Silnik 1.6 MPI 125KM 92kW
Rok produkcji 2018
Hyundai ix20 Mikrovan Facelifting 1.6 MPI 125KM 92kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca oraz bagażnik
Inne : Odgłosy z podszybia przy jeździe po bruku
Auto w środku jest dużo większe niż jak się patrzy na nie z zewnątrz, bagażnik większy niż w kompaktach, silnik wolnossący o wystarczającej mocy, w mieście pali sporo ale poprzednie auta jakie miałem, też benzynowe również paliły więcej niż podawał producent, pozycja za kierownicą bardzo dobra, fotele również, jedyny minus za odgłosy z podszybia podczas jazdy po bruku.
Osiągi dobre jak na wolnossący, trzeba sprawdzić ile można jechać na poszczególnych biegach żeby wiedzieć na którym najszybciej wyprzedzić, dla mnie silnik ma dobry stosunek mocy do masy, na trasie przy płynnej jeździe spala poniżej 6-ciu litrów.
Nie mam uwag, żadnych problemów,
Auto prowadzi się bardzo dobrze, przy silnym wietrze ze względu na wysokość trzeba się pilnować ale bez przesady, w każdym odczuwa się jak mocno wieje, minus za zachowanie tyłu podczas pokonywania poprzecznych nierówności,
Nie mam uwag, co prawda słupek z przodu potrafi zasłonić pieszego czy rower ale nie jest to jakaś wada
Wszystko jest na swoim miejscu, dla mnie bez zarzutu
Chłodzi i grzeje na piątkę, to roczne auto więc chyba tak powinno być w każdym innym też.
Tutaj nie ma co pisać, jest doskonale !
W jeździe miejskiej bardzo cichy, na trasie jest bardzo dobrze do 110, powyżej robi się głośniej ale nie jest to uciążliwe, pomiar przy 130 dla tego auta z tym silnikiem to 69 dB , można więc bez podnoszenia głosu porozmawiać i posłuchać radia które dostosowuje głośność do prędkości jazdy.
Spalanie w mieście trochę duże, no i przeglądy gwarancyjne (5 lat) to na pewno obciążenie, ale tak jest z nowym autem, wiedziałem o tym
Biorąc pod uwagę coraz lepsze opinie o marce HYUNDAI mam nadzieję że dobrze wybrałem. Czas pokaże
Brak
Brak