Ocena kierowcy - Hyundai Matrix

Paweł Staniewicz, 2 lata temu
Rok produkcji 2002
Hyundai Matrix 1.8 122KM 90kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda, widoczność, zwinność (to samochód mały a jednocześnie duży)
mówię znajomym, że Hyundai zrobił ten samochód specjalnie dla mnie - to mój pojazd nr 16 lub 17 (czas zaciera ślady) - najmłodszy miał jakieś 15 lat, a to jakoś determinuje perspektywę, z jakiej oceniam (choć jeżdżę też samochodami dużo młodszymi niż moje - Chrysler Voyager w nowej i starej karoserii, VW Jetta, Citroen Berlingo.
dobre parametry jak na wielkość auta, z klimatyzacją i 4 osobami na pokładzie wyraźnie słabszy (na gazie)
bezproblemowa
19 lat i kilka niewielkich ognisk korozji, dla mnie sytuacja do zaakceptowania
widoczność wprost idealna, genialna, przód - tył-bok - ocena na 6+, wsiadając do (dobrej skądinąd) jetty czuję się  jak w grobie
prostota, wszystko pod ręką, miejsca na napoje dla kierowcy (poniżej lewarka zmiany biegów), dla pasażera wysuwany, wygodne fotele, siedzi się jak u stryjka przy zwózce siana - wysoko, dostojnie - i ten niepowtarzalny, magiczny trzask zamykanych drzwi - nie słyszałem takiego nigdzie indziej.
bardzo dobre, mocne nawiewy, klimatyzacja daje radę bez problemów.
ogromna , wygoda dla 4 osób, dla pięciu też jest ok (niewiele mniej niż w Multipli versja I, którą miałem kilka lat), po rozłożeniu siedzeń tylnych robi się mała furgonetka z płaską podłogą)
tutaj tylko 3+ - może dlatego, że już auto leciwe, ale to jednak wysokie i "objętościowo" pokaźne pudełko, więc będzie trochę huczało przy 120-130 km/godz.
do zaakceptowania, jest wszystko (może wersje z automatem mogą mieć kłopoty) choć 3 lata temu syn (poprzedni właściciel) kupił '"sanki" za 1600 pln, teraz są widzę za 500-700) - sanki są słabą stroną tego modelu, rdzewieją, trzeba kupować nowe, bo starych nie ma (zjadła je rdza)
bardzo dobra
jakieś drobnostki - np. kupiłem za 100 pln nową klamkę klapy tylnej - sam wymieniłem, działa
3 lata eksploatacji w rodzinie - 60 tys. km przejechanych - bez dużych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 122KM 90kW [l/100km]

10,5