Lista ocen Hyundai Santa Fe III (12) - Silnik

~Hyundai
SUV 2.2 CRDi 197KM 145kW
Kultura pracy silnika w porównaniu do poprzedniego samochodu jaki posiadałem z silnikiem niemieckiej myśli konstrukcyjnej typu pompowtryskiwacze nie da się w ogóle porównać. Elastyczność w Santa Fe jest wystarczająca, choć na tak ciężkie auto przydałoby się trochę więcej HP i Nm. Cisza w kabinie , gdzie mówi się szeptem do 140 km/h. Denerwujące i wyczuwające elektroniczne ograniczone prędkości maksymalnej do 190 km/h. Szczególnie na...
~Marek
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW
Z dwóch litrów pojemności 185KM do dużo. Silnik wysilony ale zadziwiająco dobrze się spisuje. Nie ma problemów z przyspieszeniem. W ruchu miejskim w Warszawie spokojnie sobie radzi ze sprintem spod świateł czy też na autostradzie. Jest to jednostka którą koncern Hyundai/Kia montuje w swoich samochodach od jakiegoś czasu i nie ma z silnikiem problemów.
~Cyfer718
SUV 2.0 CRDi 150KM 110kW
Dynamika spoko, kulutra pracy spoko, ogólnie b.dobrze ale za DPF i gownianny system odprowadzania spalin daje jedna gwiazdkę, przy 62K wymianany na gwarancji siłownik turbo, przy 72K EGR (1 z 2)
~Andrzej
SUV 2.0 CRDi 150KM 110kW
Mam wersję 2.0T Sport - oczywiście w serwisie nie ma wyboru tego silnika?!?! Niesamowicie dynamiczny SUV - 265 kM. Pięknie się spina, całkiem nieźle radzi sobie na trudnych drogach - blokada 4x4.
~Pawik
SUV 2.2 CRDi 197KM 145kW
Silnik ma przejechane 500km więc nie bardzo mogę się wypowiedzieć, pracuje cicho, równo itd, spalanie nie wysokie.
~More325
Bezawaryjny ,świetny na dalekie trasy ,ba autostrada bez stresu jazda 180km/h
~Marek
SUV 2.2 CRDi 197KM 145kW
Trochę za głośny, poza tym bez wad przyspiesza przystępnie bez przerw w ciągu.
~Janus
SUV 2.0 CRDi 150KM 110kW
Mam silnik 2.0 Turbo benzynowy 264 km . Bardzo dobry .
~Mirek
SUV 2.2 CRDi 197KM 145kW
Trochę za głośny zimny i przy niskich prędkościach
~Mario
SUV Facelifting 2.2 CRDi 200KM 147kW