Lista ocen Hyundai Sonata IV (51) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mike82
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Silnik 2-litrowy rozgrzewa to auto w środku nadzwyczaj szybko. W zimie nawet przy dużych mrozach można spokojnie jeździć bez kurtki, czapki, szalika i 10 sweterków. Dla odmiany w lecie, klimatyzacja schładza wnętrze samochodu idealnie a osoby z przodu muszą uważać bo przy maksymalnym zimnie można dostać lekkiego kataru i trochę zmarznąć. Bogatsze wersje mają klimę automatyczną, tu jest ona manualna. Osobiście rzadko jej używam, wychodzę z...
~Wojtek84
Sedan Facelifting 2.0 CRDI 150KM 110kW
No tutaj rozczarowanie. W zimie może długo się nie nagrzewa, ale przy maksymalnym "cieple" i tak nie pozwala się spocić. Także kurtka puchowo od -10 i więcej bez wyjątku. W ciepłe dni z kolei nie uda się zrobić w aucie lodówki. Przy słońcu i 20+ na zewnątrz rezygnacja z 3 biegu nawiewu oznacza cieplarnię w aucie.
~andrew
Sedan 3.3 i 250KM 184kW
Klima jeszcze nie wiem jak działa,ale ogrzewanie słabe,może to wina termostatu bo wskazowka temp jest ponizej połowy zakresu,jeszcze tego nie sprawdziłem,słaby nadmuch powietrza nawet na najwyższej prędkosci /moze filtr kab. do wymiany?/,co chwilę trzeba włączać odparowanie przedniej szyby,ale szybko pomaga
~Jarek
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Wymiana pompy klimatyzacji przy 80000 poza tym pokrętło od nastawienia temperatury znajduje się w tak pechowym miejscu że potrafiłem je uszkodzić wsiadając do auta kolanem ( wpadło do środka ) Poza tym wyświetlacz temperatury padł ale auto jeszcze było na gwarancji.
~Krzyś
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Klimatronic działa bez zarzutu, ale jest jednostrefowy. Czasami sprawia mi trochę kłopotów stąd surowsza ocena. Temperatura się zawieszała np.na 20 st - ale w trybie manualnym oczywiście pracowała dalej.( nie wiem co zawodzi bo do dzisiaj nie umieli w serwisie usunąć usterki)
~rova
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
brakuje regulacji prędkości nawiewów poszczególnych kanałów! Można regulować tylko prędkością dmuchawy lub przestawiając kierunki wylotów.Zmusza to do częstych manipulacji w trakcie jazdy.Po wlączeniu samochodu w chłodne dni zaparowuje na kilka sekund przednia szyba !
~mondelas
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Nagrzewa się szybko, przednia szyba bardzo paruje podczas deszczu,szlag mnie trafia z klimą, bo każde włączenie nadmuchu na szybę powoduje automatyczne włączenie klimatyzacji bez względu na to czy jest na zewnątrz +30 czy też -30 stopni Celsjusza
~Jarek
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Kolejna pozytywna cecha tego auta. Latem w trasie nie trzeba włączać klimatyzacji (sam nawiew wystarczy). Jesienią i zimą odparowanie szyb zajmuje dosłownie chwilę. Nawiewy nawet na wysokich obrotach są ciche w porównaniu z autami innych marek.
~Michał
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Klimatronik z systemem jakości powietrza. I tyle za cały opis. Znakomicie i błyskawicznie wychładza kabinę do zadanej temperatury. Grzania jeszcze nie sprawdzałem, ale nie spodziewam się innej oceny. Wentylacja nawet na wysokich obrotach działą cicho.
Dziennik kosztów dla Hyundai Sonata IV
7,3
12,9
13,7
~Sonata Owner
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Bez problemu zarówno latem jak i zimą. Szybko schładza w upalne dni. W zimie szybko odparowuje szyby i nagrzewa wnętrze. Podczas dotychczasowej eksploatacji nie maiłem żadnych problemów z wentylacją i ogrzewaniem.