Ocena kierowcy - Hyundai Tucson I SUV

Silnik 2.0 i 16V 141KM 104kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Tucson I SUV 2.0 i 16V 141KM 104kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : W zimie nie ma żadnych problemów z jazdą. Nigdy nie biorę łańcuchów, jak jade na narty i dojeżdżam wszędzie, gdzie potrzebuje nawet gdy osobówki \"stoją\" i zakładają łańcuszki.
Inne : Rura układu wydechowego pomiędzy tłumikiem środkowym a końcowym skorodowała.
Samochód jest według mnie doskonały. Nie sprawia żadnych kłopotów i do tej pory nigdy mnie nie zawiódł. W początkowym okresie po zakupie nie był dużo jeżdżony (był to jako \"drugi samochód\" w rodzinie), ale od ponad 2 lat robię nim około 25 tyś km rocznie - do tej pory: terminowe przeglądy, regularne wymiany oleju+filtry i otrzymuję w zamian NIEZAWODNOŚĆ.
Samochód jest w niespotykanej konfiguracji, ponieważ posiada automatyczną skrzynię biegów - ELASTYCZNOŚĆ nie jest jego mocną stroną; duża masa pojazdu+automat=czasami brak mocy.
Działa bez zarzutów, zmiana biegów jest bardzo płynna. Po \"nauczeniu\" się jazdy na tym automacie można nią bardzo płynnie operować. Do tej pory nie miałem zadnych usterek.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Samochód jest wysoki, pozycja za kierownicą rownież, co pozwala na bardzo dobrą widoczność.
Doskonała klimatyzacja (chociaż manualna)- sprawdzona w klimacie bardzo gorącym, bo temperatura sięgała +50 stopni C. - to nie jest żart!
Mam ponad 190 cm wzrostu i 4 osobowa rodzine. Na wakacje spokojnie: 4 par nart + buty narciarskie + bagaże = bez problemu.
Do tego punktu mam kilka zastrzeżeń, poniewaz nie jest to mocny punkt tego samochodu.
Spore gabaryty, automatyczna skrzynia biegów, waga samochodu dają wyniki powyzej 10 litrów na 100 km benzyny. W gazie jest tylko o 1 litr wiecej (bardzo mnie to pozytywnie zaskoczyło!).
Do tej pory uważam, że był to doskonały zakup. Cena zakupu jest zdecydowanie adekwatna do jakości. Obecnie zastanawiam się nad kupnem następcy Tucsona czyli IX35 lub Santa Fe.
Do tej pory nic się nie działo - przypominam: 6 lat bezusterkowej jazdy! Ale przebieg też nie jest imponujący 75 tyś.
Jak wyżej - jedyna rzecz która była naprawiana to rura pomiędzy tłumikami (spawanie).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 141KM 104kW [l/100km]

13,5