Ocena kierowcy - Hyundai Tucson IV SUV

n1qq, 4 miesiące temu
Silnik 1.6 T-GDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2023
Hyundai Tucson IV SUV 1.6 T-GDI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : No po prostu bajka.
Inne : brak
Tuscon IV 1.6 T-GDI 150km 2023 wersja N-LINE Shadow Grey. Ładniejszego Auta w tej kategorii cenowej nie widziałem. Czuć wzrok przechodniów i irytację sąsiadów. Wygląd agresywny ale zarazem elegancki. Silnik podstawowy, ale nie przeszkadza to w dynamicznej jeździe po mieście, szybkiej na trasie czy wyprzedzaniu bez stresu. Środek równie piękny co na zewnątrz jednakże postaram się skupić trochę na negatywach. Irytujące jest brak świateł LED oświetlającej kabinę oraz zahaczanie kolanem kierowcy panelu na środku osobom powyżej 1,85cm. Brudzi się też panel czarny w połysku. Kolejny mały problem to konieczność podłączenia się pod ANDROID AUTO przez kabel, nie ma opcji przez bluetooth. Jednak wszystko inne działa przez bluetooth. Nawigacja oryginalna Hyundai działa tak samo jak w każdym innej marce czyli miernie. Mapy są niezaktualizowane. Duży problem to spalanie, na oszczędnej jeździe (bardzo się starając) średnie spalanie to 7,5-8L/100km zaś przy normalnej jeździe to około 9L, zaś dynamiczna jazda to jakieś 10-10,5L, nie najlepiej, z drugiej strony nikt nie kupuje auta za 150tyś aby oszczędzać na tankowaniu. Podobno w rocznikach 2021 były problemy z stukaniem w tylnym prawym kole, ale aktualnych rocznikach tego problemu nie ma. Tak samo żadnych problemów z filtrami. To chyba tyle z negatywów, większość z nich są mało istotne, także jeżeli nikomu nic z tych rzeczy nie przeszkadza to gratuluje, Hyundai Tucson to auto którego szukasz! Nie chce mi się rozwijać o pozytywach, ale ogólnie to piękne Auto z zewnątrz jak i wewnątrz, z mocnym silnikiem jak na podstawę, lepszej ceny do jakości nie znajdziesz. Gwarancja na 5 lat, serwis 3 lata za darmo, czuję, że autko szybko się nie zestarzeje. Pozdrawiam!
Silnik jest naprawdę wystarczający, jak na podstawową wersję ponad przeciętny. Auto nie jest takie ciężkie jak na SUV'a niecałe 1600kg, stąd wystarczająca moc. Jestem pozytywnie zaskoczony.
bez zarzutu. chodzi plynnie i bez zacięcia.
Jest co najmniej dobry. przy kołach 19 czuć te zakręty.
Wersja N-line Bajka. Wersja podstawowa jest po prostu dobra.
widoczność dobra, siedzi się wysoko, zakres lewo prawo też ok.
Fotele bardzo wygodne, dużo miejsca.
Jest dobrze, ale liczyłem na trochę szybsze nagrzewanie.
dla kierowcy powyżej 1,85 cm może być kłopot zahaczania panelu prawym kolanem. Ja mam 1,84 i jest ok, ale muszę fotel wysunąć maksymalnie do tylu a co za tym idzie też kierownicę.
Samochód prowadzi się cicho. Podobno w poprzednich rocznikach narzekano na uszczelkę od strony kierowcy drzwi ale problem rozwiązany.
ciężko coś tu napisać auto nowe.
Lepszej jakości do ceny nie znajdziesz. Polecam Auto.
ciężko coś tu napisać, auto nowe.
brak jakichkolwiek usterek, ale auto nowe więc za wcześnie na opinię.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 150KM 110kW [l/100km]

Hyundai Tucson IV SUV