Ocena kierowcy - Infiniti G G35 Sedan

Silnik 3.5 V6 280KM 206kW
Rok produkcji 2003
Infiniti G G35  Sedan 3.5 V6 280KM 206kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik.
Układ hamulcowy : G z rynku USA nie hamują (FX-y zresztą też)
Przeniesienie napędu : Wadliwe skrzynie i sprzęgła w autach z początków producji.
Zawieszenie : Wahacze padają,ale głownie przez ukształtowanie naszych dróg:)
Jeżeli chcesz byc oryginalny to bierz infiniti,nikt nie przejdzie,ani nie przejedzie obok tego auta obojętnie.Ludzie zachodzą w głowę co to za auto,i to jest najlepsze.Ogólnie z wyglądu Infiniti kosi konkurencję.
Silnik w tym aucie to fenomen,nie bez powodu ta jednostka była wielokrotnie nagradzana.Jest praktycznie bezawaryjny,znakomicie wkręca się na obroty zachowując przy tym pełnię kultury pracy.Jednostka podatna nawet na najmniejsze modyfikacje,w swoim zamontowałem dolot i auto po dotlenieniu odczuwalnie zyskało na mocy.
Skrzynie manualne z początków produkcji G35 (2003) posiadały istotne wady,min uszkodzony synchronizator V biegu (bieg po prostu nie wchodził) i padające łożyska.Bodajże w roku 2005 wady poprawiono.Wiem cos o tym bo niestety skrzynkę musiałem wymieniać,poliftowa jest git.Ogólnie manual przy takiej mocy to porazka,za dużo trzeba machać lewarkiem:)
Auto doskonale trzyma się drogi,zawieszenie to pół na pół,trochę sportu trochę komfortu.
No coż patrząc do przodu,na boki i do tyłu widzę wszystko więc mogę powiedzieć że jest doskonale:).Martwy punkt w lusterkach bocznych jest,ale nie ma tragedii.
Wszystko pod ręką,razi umieszczenie regulacji odcinka lędzwiowego w fotelu kierowcy-z boku po prawej stronie,w dodatku za pomocą plastikowej wajchy (sic)
Jak nie oczyścisz filtra przeciwpyłowego,to pożegnaj się z niezaparowanymi szybami.Klima chłodzi jak powinna,ogrzewanie również nie zawodzi tym bardziej że silnik nagrzewa sie wyjatkowo szybko.
Tak sobie,jestem wysoki więc pasażer siedzący za mną o wygodzie może tylko pomarzyć.Szczerze powiem że sedan jest...wąski i na tylnej kanapie miejsca wystarczy raczej dla 2 osób (3 wejdą ale wygody nie będzie).Dodam że kanapa jest super wygodna.
Fabrycznie auto jest doskonale wyciszone,do środka dociera delikatny pomruk silnika,dlatego zrobiłem wszystko aby auto było słyszalne:).Po zamontowaniu dolotu i końcowego(sportowego) tłumika auto na wysokich obrotach ryczy jak diabli wzbudzając jeszcze większy szacunek u innych użytkowników naszych tzw dróg:).Dodam że dzwięk nie jest chamski,buracki i oklepany tylko podkreślający potencjał 300 konnego silnika-polecam każdemu:)
Jeżdżąc do 3 tysięcy obrotów spalanie w jeżdzie mieszanej wyniosło 11.3L,przy ostrej jezdzie jakieś 15,natomiast na długiej trasie z tempomatem zaledwie 9.Wszystko byłoby okej gdyby nie to że tym autem nie sposób jezdzić spokojnie,dlatego przy obecnych cenach benzyny auto do ekonomicznych nie należy.Sytuacje ratowałoby LPG,tylko że te silnik raczej tego nie znoszą.Ceny części (głownie oryginalne)wysokie,i ciężko znalezc warsztat ktory potrafi to auto 'obsłuzyć'
Infiniti G (sedan) można mieć już za 40 tysięcy,czyli w sumie każdy może je kupić,ale ze względu na koszty utrzymania nie każdy może nim jezdzić:)
Z drobiazgów nie pamietam:)
Niestety mój egzemplarz z poczatków produkcji nie nalezy do udanych.Skrzynia do wyrzucenia,sprzęgło również (też wada nissana),do tego padły mi wahacze i musiałem wymieniać hamulce (akurat w każdym Infi trzeba).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 280KM 206kW [l/100km]

12,0