Ocena kierowcy - Infiniti Q50 I

Kierowca, 7 lat temu
Silnik 2.0t 211KM 155kW
Rok produkcji 2015
Infiniti Q50 I 2.0t 211KM 155kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Auto niebanalne, wyróżniające się z tłumu, zwłaszcza ten agresywny przód i grill. Nowe grille w Lexusach wyglądają wręcz kuriozalnie, w Infiniti jest pięknie. Auto klasy średniej więc i miejsca średnio, ale całkiem wystarczająco. Bagażnik ma bardzo nieregularne kształty (skośna podłoga) przez co nie jest zbyt ustawny. Właściwości jezdne super, widoczność, ergonomia, wygoda - wszystko na 5. Jedyny minus to lakier. Mam czarny z brązową/bordową perłą (Black Obsidian), to jest wręcz niepoważne aby w aucie za taką cenę lakier był tak tragicznej jakości. Kiedyś auto zostało na parkingu kilka dni, spadł na niego liść dębu, teraz mam ślad po tym liściu na środku maski i muszę oddać auto na polerkę. Mam specjalny zestaw mikrofibr, wosków itd., lakier autentycznie rysuje się od samego przetarcia czystą i świeżą mikrofibrą ze środkiem Quick Detailer. Jestem zmuszony nałożyć powłokę kwarcową bo po zimie auto będzie wyglądało jak 5 letnie. Oczywiście nawet nie wspominam o czymś takim jak myjnia automatyczna, wolę nie myśleć jakby wyglądało po 1 myciu. Generalnie auto trzeba myć bardzo często, ptasie "ślady" zmywać natychmiast. Gdyby nie ten tragiczny (pewnie EKO) lakier, to byłoby auto idealne.
Nie za bardzo jest co pisać skoro dopiero ma przejechane 27 tys. km, ale pracuje ładnie, nie czuć braku mocy, aczkolwiek mogliby trochę bardziej się postarać, tak żeby wyciągnąć chociaż te 230 - 240 KM
7 biegowy automat, w trasie spisuje się idealnie, w mieście również. Nie czuć szarpania przy zmianie biegów, reakcja na wciśnięcie gazu... prawie natychmiastowa.
Świetnie, mimo "elektrycznego" prowadzenia, da się wyczuć co dzieje się z samochodem, kiedy np tył się ślizga. W zakrętach stabilnie, przy dużych prędkościach również bez zastrzeżeń.
Bardzo dobrze, widoczność w każdą stronę b. dobra, duże lusterka, kamera cofania jeszcze bardziej pomaga.
Intuicyjna obsługa, rozmieszczenie przycisków również wzorowe. 2 ekrany to trochę już gadżeciarstwo (ale kto z nas nie lubi gadżetów :) ), jednak sprawnie pomagają w obsłudze auta, b. duża możliwość personalizacji auta.
Wszystko działa poprawnie, przy pierwszym przymrozku pojawił się problem z parowaniem szyb, ale to na pewno kwestia poprawnego ustawienia klimatyzacji. Trochę mała siła dmuchawy.
Mam 185 cm wzrostu i nie mam żadnego problemu z zajęciem wygodnej pozycji, kiedy usiądę "za sobą" to również ilość miejsca jest wystarczająca. 5 pasażer siedzący na środku, będzie miał problem, przez biegnący wał, miejsca na nogi nie wiele, i siedzi się też całkiem wysoko.
Podróżowania z prędkościami 140 km/h nawet się nie odczuwa, bardzo dobrze wyciszone.
Na razie ciężko coś powiedzieć, jedyne koszty to paliwo, którego za dużo nie spala.
Wziąłem auto powystawowe (16 000 KM) a w rozliczeniu oddałem stare, zniżka względem nowego o ok 30 tys. to już jest b. ładnie. W tej cenie nie ma nic podobnie interesującego, nowoczesnego, dobrze wyglądającego i mało popularnego. Spotkać drugie takie same na drodze nie jest łatwo (miasto 300 tys.).
Brak
Brak