Ocena kierowcy - Iveco Daily II

Robsik, 14 lat temu
Silnik 2.8 TD 125KM 92kW
Rok produkcji 1997
Iveco Daily II 2.8 TD 125KM 92kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Niesamowite hamulce odporne na przeciążenia. Pedał w podłogę i staje dęba nawet załadowany.
Wół roboczy, ale niezawodny i niewiele pali. Mam dwa takie same i nie nażekam.
Mocna jednostka, głośna, ale da się przeżyć. Nie boi się dużych ładunków, a przy tym niewiele pali(jak na takie auto). Kupiłem sprowadzone ze Szwajcarii. Przebieg u sprzedającego był 240000. Ale znalazłem w schowku książkę serwisową. A tam przebieg udokumentowany do 640000. Ups i zrobiło się głupio sprzedającemu. Pomimo to kupiłem i nie narzekam. Odpala zawsze i zawsze dojedzie.
Skrzynia mogłaby być lepsza. Zestopniowanie ok, ale coś rzęzi. Może przebieg? Biegi wchodzą dobrze, nie wyskakują.
Jestem zadowolony. Z przodu wymieniałem tylko sworznie, drążków nie ruszałem, nie ma potrzeby. Tył niezniszczalny, bo i co ma się tam zepsuć? Wymieniłem gumy na resorach. Auto wozi czasami po 3 i więcej tony i daje radę, tylko uważać trzeba na dziury.
Taka sobie, ale to plandeka.
To co potrzeba jest pod ręką. Przydały by się jakieś uchwyty na napoje, ale nie narzekam. Stary model auta (w LT, który tez posiadam 1999r Niemiec nie przewidział ich wcale dla kierowcy)
Klimy nie mam, więc late jakby ciepło. Zimą jak się nagrzeje silnik jest ok.
I tu jest problem, ale mam go w każdym aucie. Duże gabaryty kierowcy. Za fajerą może być (pneumatyczny fotel) pasażer z boku już gorzej, Środkowy tragedia.
No cicho to nie jest, ale w końcu to ciężarówka.
Dla mnie ok. 11l z małym ładunkiem, 14l dobrze załadowany, a noga też lekka nie jest.
Kupcie Sprintka w tym roczniku cena zabije.
Trochę jaj z elektryką, ale drobiazgi.
Zawsze dojechałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 125KM 92kW [l/100km]