Ocena kierowcy - Iveco Daily IV

Marcin, 14 lat temu
Silnik 3.0 TD 146KM 107kW
Rok produkcji 2007
Iveco Daily IV 3.0 TD 146KM 107kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo elastyczny dynamiczny i oszczedny.
Układ elektryczny : uwaga na czujnik poziomy płynu chłodniczego, jeśli zacznie przeciekać istnieje ryzyko zalania sterownika silnika koszty ogromne.
Silnik ok, przeładować można, wygodnie nawet sie jeżdzi.
Duża moc, elastyczny, stosunkowo małe spalanie przy optymalnej jeżdzie.
pierwszy bieg wchodzi dość ciężko, jedynka bardzo krótka, a szóstka mogłaby byc dłuższa.
ogolnie autko dość dobrze sie trzyma. Resory z tyłu to porażka, opiero po w montowaniu poduszek powietrznych (koszt ok 3000) autko spełnia moje oczekiwania.
przednia szyba za niska (jestem wysoki 190 cm)
zmiana lewarka biegów poprawia ergonomię. Fotel kierowcy (oczywiscie za dopłata) dobry, wygodny nawet bardzo. Przyciski nawet w dobrym miejscu i latwo dostepne (no moze poza regulacją swiatel schowane pod kierownicą niewidoczne)
mam wersję bez klimy a i tak dobrze sobie radzi. Nie narzekam.
dla wyższych kierowców mało miejsca, szcególnie na nogi.
240 000 i zrobilo sie głośno. jeszcze nie wiem czy to tłumnik juz padł (autko 3 lata) czy cos zupełnie innego.
spalanie ok. Przeglądy tragedia. Naprawy w serwisie zabujstwo, poza serwisem mala dostepnosc czesci (stosunkowo nowy model)
Koszty napraw dość duze
klocki tarcze w miare dobrze sie trzymają wymiana po ok 120 000 (tarcze 200 000) łozyska po 200 000, padło również sterowanie sprzegłem, oraz wymieniali czujnik (nie wiem jaki ale zapalało sie edc) opony wymiana przód co 80 000 - 10 000 tył ok 130 000 - 150 000 więc w miare ok. Zarówki to normalnie tragedia zdarzało sie ze h7 co 2 tygodnie.
po 240 000 padł sterownik silnika (zalany płynem chłodniczym) koszt w serwisie ok 6000 netto.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TD 146KM 107kW [l/100km]

11,8