Ocena kierowcy - Jaguar X-Type Sedan

ogi_one, 11 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Rok produkcji 2001
Jaguar X-Type Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochód prowadzi się jak po torach, nawet najostrzejsze zakręty można pokonywać nieco szybciej niż mogłoby się wydawać, 4x4 daje komfort startu z miejsca, samochód rusza a cała moc spożytkowana jest na przyspieszenie a nie jakieś piski i buksowanie, itp.
Gdyby nie fakt, że jest trochę mało miejsca z tyłu samochodu dałbym 5. A tak w ogóle to szkodza, że niemożna wystawić 4+. Daję mocne 4.
Pracuje równo, bardzo elastyczny - na piątym biegu można jechać nieco poniżej 50 i ponad 200. Dobrze przyspiesza gdy na obrotomierzu jest nieco ponad 2000obr./min.
Zapożyczona z Mondeo ale to jest plus tego samochodu, biegi pracują lekko, ich zmiana jest szybka i precyzyjna.
Oceniam na 4 bo czasami wydaje się nieco zbyt nerwowy ale jest to bobry kompromis pomiędzy sportowymi osiągami auta a komfortem jazdy.
Tu jest bardzo dobrze do przodu;) i dla niektórych fatalnie do tyłu, ale można się przyzwyczaić.
Wszystko pod ręką, wentylacja intuicyjna - dobrze oznaczona, radio w kierownicy, komputer przy manetce wycieraczek, wygodny podłokietnik i podwójny schowek w podłokietniku. Dość dobrze wszystko rozmieszczone i wkomponowane w klasyczną deskę rozdzielczą.
Tutaj wszystko ok. Automatyczna klimatyzacja pracuje bardzo dobrze - brakuje tylko drugiej strefy. Funkcja wentylacji zaparowanych szyb przydaje się w zimne poranki oraz gdy wieziemy nieco wstawionych pasażerów w zimę;).
Z przodu jak sporzodu miejsca jest spora ale gdy chodzi o tył to gdy kierowca ma około 185 to z tyłu jest mało miejsca tak więc może tam usiąść dość wygodnie osoba nieco niższa, poza tym kanapy bardzo wygodne. Z tyłu tak samo jak z przody jest podłokietnik.
Silnik v6 robi swoje nawet jak jest go trochę słychać przy dynamiczniejszym przyspieszaniu jest to dźwięk, który mogłoby być słychać cały czas.
Co tu chcieć, jak na moją jazdę z dwóch tysięcy kilometrów komputer wskazuje 9,6l/100km. Dynamika jazdy, komfort, nieco prestiżu to jak widać kosztuje niezbyt wiele. Jazda normalna bez zamulania i jeżdżenia na luzie.
Jako, że kupiłem go jako używany wydaje mi się drogi a jakość wykonania jest lepsza niż w większości pudełek na kółkach.
Na razie nic, oprócz tego, że dolałem trochę płynu do spryskiwaczy i wymieniłem wytarte wycieraczki.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 197KM 145kW [l/100km]