Jaguar X-Type - Oceń swoje auto

Benzynowe Benzynowe
Diesla Diesla
Ukryj

Oceny Jaguar X-Type

1% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 27.10.2013 przez

Uwielbiam napęd 4x4 w proporcji 40%/60% na śniegu :) Frajda i bezpieczeństwo. Bez gazu to fantazja. Z gazem to problemy. Jednak Ideologię trzeba włożyć pomiędzy książki i poskromić LPG. Trasa spokojna jazda ok 10,5L - Bydgoszcz - Berlin Trasa szybka do 160km/h - 13,5 Mieszany - ok 16l Miasto - do 20L Tak jak w BMW z silnikiem TDS wcześniej czy później nie zapala na zimnym bo siada pompa tak te silniki zawsze mają problemy z gazem. Są czujniki ciśnienia na listwie i żadne emulatory rady nie dadzą nawet te robione na zamówienie. Wcześniej czy później jest problem z pracą na benzynie i rosnącym spalaniem. Stosowanie reseterów to tylko działanie szkodzące w dłuższej perspektywie bo Ecu rozkalibruje się. Rada? Reset kompa i pełen cykl na benzynie ok 500-600km aby nauczyć pompę paliwa wydatku i ECU. Rada Istotna: Po 3 latach jazdy okazuje się że rozwiązaniem problemów lpg jest mechaniczny powrót paliwa by komputer benzynowy nie zgłupiał gdy ciągle dostaje info z listwy że ciśnienie rośnie więc powoli powoli z biegiem setek km zwalnia obroty pompy oraz skład mieszanki benzyny.

dodano 20.12.2006 przez

W tym miejscu chciałbym skonfrontować X-Type z Fordem Mondeo na którego płycie podłogowej jest skonstruowany. Jeździłem "Mondziakiem" przez trzy lata, zrobiłem nim 140 tys km i byłem z niego bardzo zadowolony. jednak X-Type to zupełnie inna bajka. jest znaczie bardziej komfortowo i ciszej. W srodku nie ma zadnej części z Forda - chyba poza stacyjką i mechanizmem regulacji pasów. Jakość materiałów w Jaguarze jest o niebo lepsza. W porównaniu z Mondeo, Jaguar jest wyraźnie ciaśniejszy (szczególnie z tyłu) i więcej pali, za to kultura pracy silnika ( w Mondeo miałem ten sam) jest znaczie lepsza w Jaguarze. W Jaguarze przegląd jest droższy o ok. 600zł (przy tym samym silniku) za to dostajemy 3 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Ta wrsja silnikowa nie zapewni skoków adrenaliny ale jest wystarczająco dynamiczna. Moim zdaniem, ten samochód jest udanym kompromisem pomiędzy ceną, prestiżem, komfortem i kosztami eksploatacji. Aha! Ma naprawdę niezłe radio!

dodano 25.08.2011 przez

Klasyczny KONSERWAtyzm wnętrza i ciekwawa lina zewnętrzna. Pomimo wieku auto nadal ładne, podoba mi się już prawie rok. A wczesniej auta już po kilku miesiącach zaczynały mnie nudzić. Silnik wg mnie oszczędny ale to typowo fordowski niemiecki stukot na wolnych obrotach - brakuje mi tego cichego brzyczenia z made in japan z mazdy czy toyoty. Zawieszenie dość komfortowe choć dziwnie nerwowy układ kierowniczy czasami mnie drażni, ale to pewnie też moje zboczenie bo porównuje wszystko do Subaru Legacy. Na WIELKI PLUS komfort wynikajacy z wyposażenia, wyciszenia i wystarczajacej mocy pozwala na długie podróże bez zmęczenia. Wgg mnie Bardzo dobra i ciekawa jakość wykonania wnętrza. Ogólnie oceniam na 4+.

dodano 10.07.2009 przez

jaguar x-type sczegolnie w czarnym kolorze (taki mam) wyglada przepieknie..nie mozna do niczego sie przyczepic jest poprostu piekny i zadne passaty merce i audi nie moga mu pod tym wzgledem podskoczyc..mimo uwag ze to ford kooperacja z mondeo sie oplacila bo auto przejelo to co w mondeo najlepsze czyli zawieszenie i znakomity silnik z common rail,pomimo paru niedociagniec typu fordowska stacyjka czy podsufitka, silnik idealny do tego auta sprawia wraznie mocniejszego niz jest w rzeczywisotsci..auto prowadzi sie jak po torach, super zawieszenie i tanie czesci bo to od forda..generalnie znakomte auto o zjawiskowym wygladzie..

dodano 25.05.2009 przez

Samochód technicznie nie wybija się na żadnym polu, jest po prostu dobrze wykonany, nic dodać nic ująć. To co w nim naprawdę pociągające to wygląd. W mojej opinii nie da się kupić ładniejszego auta w tym czy nawet wyższym segmencie rynku, Klasyczna linia nadwozia o bezpretensjonalnym charakterze wyróżnia się do dzisiaj na tle konkurencyjnych maszyn, a przede wszystkim sprawia, że za każdym razem gdy wsiadam do tego samochodu, uśmiecham się do siebie widząc jego estetycznie zaprojektowaną sylwetkę. To taki sam uśmiech jak gdy spaceruje się po parku w towarzystwie pięknej kobiety. ;)

dodano 23.12.2013 przez

Od dawna chciałem mieć to auto. Jako że ostatnio jeździem bmw to kolejne miało też być tyle że e60 w benzynie. X Type zawsze mi się podobały i kiedyś sobie powiedziałem, że go kupię. Trafiłem taki egzemplarz, który spełniał moje oczekiwania w 100%: czarny w jasnych skórach, z navi, 3.0 benzyna, 4x4, automat. Auto krajowe, bezwypadkowe w znakomitym stanie technicznym. Do tego za bardzo rozsądne pieniądze, te auta mają dość niską cenę w PL. Mam dużo przyjemności z jazdy moim jagiem. Wygodny, szybki, nietuzinkowy.

dodano 12.02.2008 przez

Jestem pierwszym właścicielem mojego X-type. Niestety okazał się strasznie awaryjny. Nikomu nie polecam. Do tego wszystkiego ciasny, niewygodny i bardzo traci na wartości. Serwis Jaguara w Warszawie w którym serwisowałem swój samochód to już wogóle kompletna pomyłka: ceny chore a jakość wykonania usług marna: ciągle musiałem jeździć do nich na poprawki bo jak naprawili jedno, to popsuli drugie, albo rozkładali ręce bo nie potrafili znaleźć przyczyny... tragedia...

dodano 25.10.2007 przez

Wszystko znakomicie, mam najwyższą wersję, więc nie ma na co narzekać - luksus (dla dwóch osób, to jednak względnie małe auto) do chwili, kiedy... trzeba szybko go zatrzymać. Niestety ja zatrzymałem się na aucie, które stało spory kawałek przede mną. Zaczynając hamowanie nawet przez myśl mi nie przeszło, że tak to się skończy (jeździłem sporo porównywalnie ciężkimi autami: Espace, Vectra, Mondeo, Passat - te zatrzymałbym w porę...).