Ocena kierowcy - Jeep Commander

Retlaw, 6 miesięcy temu
Silnik 5.7 i V8 Hemi 4WD Limited 326KM 240kW
Rok produkcji 2007
Jeep Commander 5.7 i V8 Hemi 4WD Limited 326KM 240kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo mocny, w mieście pali dużo ale na trasie potrafi pozytywnie zaskoczyć
Przeniesienie napędu : napęd daje rade w najtrudniejszych warunkach, bardzo dobrze sprawdził się zima na nieodśnieżonych drogach.
Inne
Kupiłem z wadliwa uszczelka pod głowicą, mimo awarii samochód jeździł dobrze, tylko kontrolka silnika się świeciła, postanowiłem wyremontować porządnie całość przy okazji. Największa zaleta, kosmiczna dynamika, ogromna moc nawet przy tak ciężkiej i kanciastej cegle. Na trasie odłącza polowe cylindrów dzięki czemu spalanie spada do ok 13l, w mieście tragedia, 22-25l w zależności od korków. Dźwięk V8 jak najpiękniejsza melodia, kto jeździł V8 nie chce innego.
Automat, poprawnie pracuje, z możliwością ręcznej redukcji
Poprawny, bardzo ładnie hamuje, u mnie po zakupie zawieszenie było do wymiany (nigdy nie remontowane), ale nie było wcale tego czuć, założyłem lift 2 cale OME (polecam)
U mnie w super stanie, trzeba sprawdzać spod przed zakupem bo góra raczej nie rdzewieje
Z jednej strony kanciasty, wiadomo gdzie się kończy (kamera i czujniki pomagają), z drugiej strony małe wazkie okna, szerokie słupki (czasem nie widać świateł na skrzyżowaniu jak są wysoko), lusterka maja możliwość włączenia opcji pochylania przy biegu wstecznym (przydatne przy holowaniu przyczepy albo podniesionym zawieszeniu)
Wszystko pod ręką, dużo schowków, można wyregulować nawet odległość pedałów (ma funkcje zapamiętania ustawień: fotel pedały, lusterka)
automatyczna Klima z osobnym nawiewem i sterowaniem w 3 rzędzie (gdy wożę psy w bagażniku, włączam im osobno mocniejsze chłodzenie)
przyzwoicie, aczkolwiek przy terenowych oponach (AT seryjnie) słychać szum przy wyższej prędkości
remonty, koszty części normalne jak to u amerykana, benzyna swoje kosztuje przy tym silniku
Polowa ceny toyoty 4runnera, potencjalne awarie nie powodują ze przestaje jechać, silnik pancerny i kultowy
Ja silnik remontowałem, ale jest to jednostka pancerna, która nawet po uszkodzeniu pozwala wrócić do domu, zawieszenie pancerne, podobno lubi się psuć elektryka, u mnie wszystko działa

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.7 i V8 Hemi 4WD Limited 326KM 240kW [l/100km]

17,1