Ocena kierowcy - Kia Carnival I

Jurek, 18 lat temu
Silnik 2.9 TD 126KM 93kW
Rok produkcji 2001
Kia Carnival I 2.9 TD 126KM 93kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Daje 5 bo lubie ten samochód i to czy ma taką nazwę nie przeszkadza mi w ogóle. Jednocześnie uważam że osoby które piszą że jest to totalny złom, to albo trafili na taki egzemplarz albo bardzo mocno go eksploatują . Ten samochód nie nadaje się do „palenia gumy” na światłach i ciągłej jazdy z pedałem gazu w podłodze. Natomiast przy normalnej jezdzie , częstych zmian oleju i dbaniu o silnik zwłaszcza jak jest jeszcze zimny może służyć bardzo długo
mimo że jestem zadowolony z tego samochodu będe się starał pisać nie tylko o jego zaletach ale i wadach. Silnik pracuje b dobrze , czasem zdarzało się zacinanie zaworu recyrkulacji spalin i wówczas więcej palił i strasznie kopcił nie wymieniałem jednak tego zaworu bo teraz jest ok. Zdarzały się małe wycieki oleju i to wyłącznie w zimie przy silnych mrozach , po ociepleniu się wycieki zanikały. Generalnie silnik działa bardzo dobrze jednak zastrzegam ,że nie piłuje go powyżej 3 tys obrotów/min a na trasie sierdnio 110 km/h
Tu moja ocena jest już znacznie niższa. Co prawda skrzynia nie była naprawiana ani nic się w niej poważniejszego nie popsuło to zmiana biegów nie jest przyjemna. Trzeba dobrze wysprzęglić i z 2 na 3 bieg zmieniać powoli tak jak ktos tu już pisał: 2 -luz - delikatnie wrzucamy 3 . szybka zmiana z reguły powoduje zgrzytanie. Ostatecznie nie przeszkadza mi to teraz ale mogło by być lepiej. No i oczywiście brak 6 biegu jest ogromnym minusem
Nie było z nim żadnych problemów , teraz pojawił się mały luz na przegubie i przy ruszaniu ze skręconą kierownicą czasem słychać lekki stuk. Prowadzi się normalnie, na zakrętach nie odbiega od tego typu samochodów
To pojęcie „widoczność” jest dla mnie troche śmieszne więc nie wiem jak go ocenić . Dla kogoś kto ma problemy z jazdą czy parkowaniem to czy będzie dobra widoczność czy nie to i tak będzie nie dobry
Jeśli chodzi o miejsce za kierownicą jest bardzo dobrze . brakuje troche schowków i za mały bagażnik gdy tylna kanapa jest odsunięta max do tyłu . Reszta to drobiazgi na które się nie zwraca uwagi
Klimatyzacja w tym samochodzie to w zasadzie najgorsza rzecz ( rurki klimatyzacji do wymiany) a i sama sprężarka wymagała naprawy . Całkowicie skorodowały rurki ogrzewania ( tak jak w każdym carnivalu standard ) co prawda naprawa jest prosta jak barszcz i można to samemu zrobić nie wymieniając całej rurki tylko wstawić kawałek gumowej , ale zawsze jest to jakiś defekt. Silnik długo się nagrzewa za długo , nawet zasłonięty kartonami , natomiast nie mogę powiedzieć żeby było zimno w samochodzie jak się juz nagrzeje . Grzeje wystarczająco dobrze.
Miejsca jest dużo wszędzie, nawet na ostatniej kanapie ludzie mówią że siedzi się wygodnie. Tylko ten mały bagażnik
Dałem taką ocenę chociaz nie przykładam do tego znaczenia bo nie jezdze zbyt szybko więc i silnika tak nie słychać. Natomiast lekki szum wiatru w bocznych drzwiach troche denerwuje
nigdy nie zszedłem poniżej 8 na trasie w miescie pali 10 czasem 9,5l . ciężko dokładnie obliczyć to spalanie bo licznik zaniża kilometry (chyba o 9 kilometrów na 150 km) więc podaje orientacyjnie srednia 9 litrów ale może być mniej lub więcej Ceny napraw jak to w autoryzowanych " warsztatach" wysokie. same częsci podobnie ale da się wytzrymać
W zasadzie to psują się tylko drobiazgi , które łatwo poprawić bądź naprawić samemu śrubokrętem lub kluczem 10-siątką lub 13-nastką . wymieniana była antena , poprawiany zamek tylnej pokrywy, ułamał się podłokietnik. Troche denerwują trzaski deski rozdzielczej a zwłaszcza schowka. Żaróweczki też się często przepalały klawiszy ale w końcu kupiłem jakieś inne i już się nie przepalają po miesiącu
Poważnych awarii czyli tych które unieruchamiają samochód jak na razie nie było. Popsuta klima czy rurki ogrzewania to dla mnie jeszcze nie awaria samochodu. Teraz będę wymieniał cały napęd pompy olejowej to jest łańcuch koła zębate bo już ten łańcuch troche słychać i przy okazji rozrząd . Linki ręcznego i parę drobiazgów wynikających z eksploatacji

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 TD 126KM 93kW [l/100km]

9,3