Ocena kierowcy - Kia Carnival I

Marcin, 19 lat temu
Silnik 2.9 TD 126KM 93kW
Rok produkcji 2001
Kia Carnival I 2.9 TD 126KM 93kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
samochod do długiej ale spokojnej jazdy.Nie próbowałem jechać nim szybciej niż 150 km/h silnik tak głosno już pracował że obawiałem się, że zaraz coś się rozsypie.
Silnik pracuje bardzo dobrze choć nie lubi wysokich obrotów -duuużo więcej pali. Super duży moment przy niewielkiej prędkości obrotowej
skrzynia żle dobrana,jak dla mnie brakuje 6 biegu. Dlatego tak wyje przy prędkości powyzej 130km/h. bo silnik męczy sie przy prędkościach wyzszych niż 3200 obr/min. zmiana biegów nie należy też do przyjemnoisci zwłaszcza u mnie z 2 na 3 bieg. Skrzynia psuje radość z jazdy.
Promien skrętu zdecydowanie za duzy. prowadzenie na trasie przyjemne i komfortowe
bardzo dobra widocznośc w lusterkach bocznych, nie trzeba kozystać ze srodkowego- Zresztą i tak nic w nim nie widać
fotele wygodne. lewarek zmiany biegów w idealnym miejscu.
z przodu samochodu jest ok, nie wiem jak ogrzewanie zimą z tyłu. Za to klimatyzacja mało wydajna.
miejsca jest naprawę dużo zwłaszcza między przednimi fotelami. brak tylko dodatkowych schowków wyjmowanych.
trudno powiedzieć co by dało wyciszenie komory silnikowej bo to nie tu tkwi przyczyna. Pewnie był by troche cichszy ale przy wysokich obrotach zawsze słychac silnik. lepiej było by zmienić przełożenie aby odciązyć silnik który przyjemnie pracuje przy 2800 obr/min a nie 3500obr/min Jeśli chodzi o szum wiatru i toczenia się kół to wyciszenie jest dobre.
przy delikatnej jeździe spalanie jest nie wielkie jak na 3 litrowy silnik, jednak jak się przyciśnie do 120 to paliwo zaczyna szybko ubywać
nie swiecą się prawie wszystkie przyciski na desce rozdzielczej. Jeszcze tego nie wymieniałem, ale przypuszczam, że naprawa za taki drobiazg bedzie swoje kosztować ( nie ma tam ani żarówek ani diod)
wyciek płynu chłodniczego przy włączonym ogrzewaniu ( brak jakich kolwiek plam pod samochodem i w kabinie) jeszcze tego nie zdiagnozowałem ale przy wyłaczonym ogrzewaniu nic nie ubywa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 TD 126KM 93kW [l/100km]

12,5