Lista ocen Kia Ceed I Hatchback 1.6 122KM 90kW 2006-2009 (52) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Markus
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Bardzo wydajne ogrzewanie - układ bardzo szybko nagrzewa wnętrze auta. Po włączeniu AC bardzo szybko znika zaparowanie szyb. Mam wrażenie, że w lecie trochę mniejsza wydajność AC. W bardzo upalne dni trzeba klimę nieźle podkręcać /ustawienie niskich temperatur/ by uzyskać zamierzony efekt. Ale daje radę. Dość cichy i bardzo wydajny wentylator z bardzo szeroką możliwością ustawień.
~Marcin
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Jest OK, Klimatronik OK , ale czasami lepiej jest dogrzać auto na ustawieniach manualnych. Posiadam podgrzewane siedzenia i świetne,naprawdę szybko się nagrzewają ,dodatkowo mam podgrzewaną szybę na wysokości wycieraczek, naprawdę fajne rozwiązanie. Pióra wycieraczek możemy oszczędzić i łatwiej jest rozmrażać przednią szybę. POlecam
~Marek
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Klima choć manualna sprawdziła się doskonale w czerwcowych upałach z temperaturą powyżej 30 stopni. Działa błyskawicznie i ma wydajność jak z samochodu wyższej klasy. Zero hałasu od klimy. Ani z zewnątrz ani z wewnątrz nie słychać pracy sprężarki. Silnik nagrzewa się bardzo szybko i ogrzewanie działa sprawnie.
~Sebastian
Hatchback 1.6 122KM 90kW
samochód szybko się nagrzewa, klimatyzacja działa bez zarzutu, chociaż żeby nie śmierdziała trzeba ją 2 razy w roku czyścić, denerwuje tylko stosunkowo słaby nawiew powietrza na przednią szybę co jest szczególnie uciążliwe podczas silnego deszczu - wtedy niezbędne jest uruchomienie klimy
~Sebastian sebasbor@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Bardzo szybko, praktycznie chwilę po uruchomieniu silnika, do kabiny dopływa ciepłe powietrze. Klimatyzacja chyba OK, ale nie mam porównania bo to pierwszy mój samochód z klimą. Irytujące jedynie ustawienie nawiewu na szybę z automatycznym właczaniem klimy - to denerwuje.
~michal
Hatchback 1.6 122KM 90kW
bardzo mnie dziwią generalnie dobre oceny w tej kategorii. Moim zdaniem jest tragedia - w chlodniejsze dni, nawet przy nastawieniu minimalnej temperatury (15,5 st.) przez dobrych kilkanaście minut nawiewane jest bardzo cieple powietrze. To jakas porażka!!!
~smoczek7@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 122KM 90kW
ogrzewanie jest ok, klima - od biedy ujdzie. ogólnie jest jakiś problem z wentylacją - w deszczowe dni szyby błyskawicznie zaparowują, gdyby nie klima nie dałoby się jeździć.
~Łukasz
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Wszystko OK klima automatyczna sprawdza się w grzaniu kiepsko . lepiej pierwsze włączyć manula a potem po podgżaniu włączyć automat :) w lecie niestety niewiem...
~Marcin vel KruQ
Hatchback 1.6 122KM 90kW
W czasie upałów narzekali pasażerowie z tyłu. Trzeba włączać nawiew na nogi aby dolnymi kanałami do nich "doszło". Kierowca i pasażer siedzią w dobrych warunkach ;)

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~bruce dickinson
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Płynna (nie stopniowa) regulacja nawiewu to coś pięknego. Dostępna dla manualnej klimy tylko dla pierwszych roczników. Nie wiem czemu.......
Kia Ceed I Hatchback