Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

djmafia, 14 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 2.0 CRDi 140KM 103kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : jak narazie silnik. ale jest naprawde duzo zalet tego auta
naprawde autko godne polecenia. jak komus nie zalezy na tym zeby pokazywac ze sie ma BMW lub Audi, to mozna polecic to autko z czystym sumieniem
przyspieszenie super! w sumie 115 kony silnik wystarczyl by mi, ale ten 2.0. jest naprawde niezly. na trasie bezcenne miec taka moc na zapas. w gory..spokojnie 3 i 4 bieg..kiedys 2 i duzo gazu. co za roznica. a pozatym w zimie nie az tak glosno. calkiem przyjemny odglos z pod maski.
jak narazie wsteczny wchodzi calkiem normalnie. moze wydaje mi sie, bo w starej cytrynce bylo o wiele gorzej. jedyne co wkurza jak rano jak jest zimno ogolnie biegi wchodza gorzej, ale to podobno normalka..szczegolnie 2jka.
akurat tutaj musze powiedziec ze jak dla mnie niezle twardo..jezdzilem przez kilka dobrych lat francuzami, i komfort to cos innego. jest naprawde sztywno. dziura i az plecy bola.. ale za to sie trzyma dobrze drogi.
do przodu ok. do tylu..praktycznie zero wyczucia. dobrze ze sie ma super lusterka boczne oraz czujniki parkowania
wszystko na swoim miejscu.
zima marznie szyba przednia nawet od srodka. pozatym nawet szybko sie nagrzewa, lecz potem mimo ze sie ustawi temperature nizsza to dalej grzeje az niemilo. podgrzewane siedzenia sa super! klima wydajna!
z przodu jak i z tylu duzo miejsca, nawet na 5 osob bagaznik duzy.. zmiesci sie wszystko plus dla 12v w bagazniku. mozna sobie wziasc na lato duza lodowke:)
jak dla mnie jak najbardziej ok. nawet przy wysokich predkosciach
jak narazie jezdze tylko zima wiec ciezko mi ocenic. jezdze glownie w miescie. srednie spalanie wedlug kompa 7,8 litrow. troche duzo..myslalem ze zejdzie nizej, a staram sie jezdzic ekonomicznie. na trasie super. przy 100 km/h tempomat pokazuje 3,8 litra. a przy troche szybszej jazdy tak do 6 litrow..naprawde ok! przeglad kosztuje gdzies 1100 zl..nie malo, ale moglo byc lepiej. napraw jeszcze zadnych nie mialem, ale mam nadzieje ze dlugo tak zostanie..
szukalem dlugo inne autko. chcialem znowu citroena..nawet byly super promocje..ale balem sie ze znowu po kilku latach zaczna sie psuc drobiazgi, a to kosztowne.. a co do niemieckich marek, nie przepadam za nimi. sa rownierz twarde, lecz 2 razy drozsze od Kii przy takim samym wyposazeniu.
narazie odpukac
narazie nic