Lista ocen Kia Ceed II Kombi (42) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Kombi 1.6 CRDi 110KM 81kW
Tu jest największa porażka. Miałem w swojej historii z 15 samochodów i w żadnym zawieszenie nie było tak fatalne. Zawieszenie jest bardzo miękkie. Wchodzenie w zakręty przy większej prędkości to pewne wypadnięcie z drogi. Poprzednio przy Oplu Astrze wchodziłem w te same zakręty z prędkością nawet 30 km wyższą. Auto jest dla dziadków jadących po prostej i niewyboistej drodze. Na każdym garbie, drobnej nierówności auto podskakuje do góry i opada...
~filippo5050
Kombi 1.6 CRDi 128KM 94kW
Pierwsze wrażenie na jeździe próbnej - jakbym się przesiadł do ultrakomfortowego samochodu, kierownica dosłownie nie stawia oporu, wrażenie niesamowite. Trwało to do przejechania pierwszego kilometra, później stwierdziłem, że coś mi tu nie pasuje. Oczywiście mogę wyregulować stopień wspomagania w 3 trybach, ale nawet sportowy nie daje informacji zwrotnych na kierownicę. Do tego da się przyzwyczaić i nie będzie to przeszkadzać po dłuższym...
~Wojtek
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
W lecie sprawdza się bardzo dobrze. Nadal jestem pod bardzo dużym wrażeniem jeśli chodzi o tłumienie drgań. Przez to, że auto ustawione jest na komfort nieco za mało trzyma się drogi. Czuć, że tył jest wyrzucany co w zimie owocuje czasem lekkimi uślizgami tylnych kół (oczywiście można pokonywać zakręty spokojniej). Jeśli jednak chodzi o standardowe poruszanie się z miejsca A do B - wszystko jest ok. (ale SW czyli sport wagon to to nie jest)
~Edek
Kombi 1.6 CRDi 110KM 81kW
Zawieszenie trochę twarde i niestety nie przekłada się to na trzymanie na drodze. Czasami ma się wrażenie, że koła rozjeżdżają się na boki (oczywiście przy ostrej jeździe po zakrętach). Focus jest dużo lepszy oraz o niebo wygodniejszy. Hamulce ostre, pewne - rewelacja (ale to nowe auto). Kierownica dostrojona do jazdy miejskiej, chodzi bardzo lekko.
~tomeksb
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
Dobrze tłumi nierówności. Komfortowy, ale przy większych prędkościach auto przechyla się w zakrętach i lekko ślizga. Opony Hankook, na których kupiłem ten samochód są FATALNE! Prosta droga do wypadku. Abs na nierównościach, nie daje rady kompletnie. Można się zdziwić hamując na trelince, bo auto sunie jak po lodzie.
~Ar
Kombi 1.6 CRDi 128KM 94kW
Zawieszenie dosyć miękkie, ale jednocześnie trzymanie w zakrętach mimo to bardzo dobre jak na tej klasy auto. Na szerszych oponach byłoby zapewne jeszcze lepiej. Zużyte opony już mocno pogarszają prowadzenie, ale to chyba oczywiste. Zawieszenie nie wymagało interwencji i na chwilę obecną się na to nie zanosi (przebieg ponad 220 tys)
~Adrian
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
Samochód prowadzi się jak na kompakta stosunkowo dobrze, trzyma się drogi, pewnie pokonuje zakręty choć trochę brakuje mu do E39 czy S60 którymi jeździłem wcześniej, jednak to były długie i szerokie krążowniki a Cee`d to kompaktowe kombi. Nie ma powodów do narzekania. Do tego mamy trzy tryby prowadzenia sport, komfort i normal.
~wroceed
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
malkontenci narzekają, że mało czuły układ kierowniczy i tak dalej, ja się pytam czego chcecie od kompaktowego auta tej klasy, jak chcecie sportowego zawieszenia i wrażeń z jazdy kupcie sobie nissana gtr ale 911-kę...oczywiście zawsze może być lepiej, ale do dynamicznego przemieszczania się w zupełności wystarczy...
~po23
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
To moim zdaniem najmocniejsza strona tego auta. Nie przechyla się nadmiernie na zakrętach, ale jest sprężyście, komfortowo i cicho -żadnego stukania i pukania na nierównościach od zawieszenia. Super! Za to opony Hankook radzę od razu wymienić - tragedia.

Usterki Kia Ceed II

Kia Ceed II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jackson_kizo
Kombi 1.6 CRDi 110KM 81kW
Przyjemność prowadzenia w każdym zakręcie, nisko środek ciężkości i naprawdę przyjemność. Nie ma strachu że nie zmieścisz się w zakręt, systemy kontroli trakcji działają jak należy ( wiem, bo jazda próbna musiała być hehe :) )
Kia Ceed II Kombi