Ocena kierowcy - Kia Picanto I

DYSCO, 17 lat temu
Silnik 1.0 SOHC 62KM 46kW
Rok produkcji 2005
Kia Picanto I 1.0 SOHC 62KM 46kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Autkiem jeżdze ja z żoną i cztero miesięcznym maluchem, byliśmy w lipcu nad możem i wszysto tam weszło, a dla takiego bajtla trzeba dużo zabrać, dwie strony to 2400 km i ok, byłem nim też w pradze 1140 km, trzy dorosłe osoby w drugą strone i bagaż i autko po czeskij autostradzie szło prawie 170!!! aż kolega nie dowierzał, ja zresztą też, ale licznik tyle wskazał. oceniam to autko pozytywnie, następne też bedzie KIA
pracuje równo i dobrze, moc też ok, elastyczność wystarczjąca
chodzi mieko, ale czasem jest raz jakiś bieg idzie ciężej, ale to czasem
w miare cichy, naprawde dobrze trzyma się na zakrętach z dużą szybkością , prowadzenie mimo że nie ma wspomagania oceniam na pewne i bardzo dobra
lusterka są w najlepsze jakie kiedykolwiek miałem w samochodzie, ogólnie widoczność OK, może tylna szyba ciut mała ale ma czujniki parkowania
tu też chyle czoła wszystko pod ręką i wiele schowków.
jeżdziłem nim w zimie i grzeje już po nie całym kilometrze, w lecie jest też jest ok, nad morzem w lipcu tego roku dało rade, więc pozytyw.
mam 187 cm wzrostu i jestem zadowolony, czsem po imprezie żona wiezie mnie z tyłu i tam też się zdziwiłem że tam tyle miejsca.
jest ok, ale jak idzie już tak powyżej 120 to już jest głosniejszy, ale czasem to nawet nie wiem że silnik w nim pracuje
tu też jest nie źle, zdwa trzy razy przy ekonomicznej jeździe mięszanej udało mi się zejść ponizej 4,5l, w zimie to tak maksymalnie 6-6,5 to też tak mieszanie, bo na trasie to w zimie +- 5l. lubie pocisnąc, ale to dla niego nie żadna różnica może spali pół litra więcej. ale też zauważyłem że to zależy od paliwa tankowałem na pewnej stacji u nas i tak na trasie, brał5-5,5, a jak zmieniłem stacje to zaraz zużycie spadło i to widocznie, no cóż słabszej mieszanki potrzeba więcej by jeżdzić tak samo. taka już polska :)
trochu plastików, ale w tej cenie konkurencja jest rzekłbym gorsza, panda to katastrofa, podobnie jak logan tam plastiki to..., cena przystępna.
trzeszczał jakiś tam plastik, popatrzyli, coś podłubali i teraz nic. na marginesie bardzo miło jest w zakopanem u WADOWSKIEGO, szybko i starannie.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 SOHC 62KM 46kW [l/100km]