Ocena kierowcy - Kia Picanto I

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Picanto I 1.1 CRDi 75KM 55kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zero rdzy!
Auto super. Blacha zdrowa bujam się już nim ponad 8 lat. Latem na letnich oponach pali do 4,5, na zimówkach do 5l/100. Mam 2 przycierki parkingowe do blachy i po 5 latach zero rdzy czy dziur w blasze. Samochód służy mi na dojazdy do pracy ponad 30km. Ja zrobiłem ponad 160tyś i żadnej poważnej awarii. Przez okres użytkowania robiłem hamulce z tyłu, amory z tyłu, łączniki i sworznie z przodu. Samochód w ciągłym użyciu. Z przyspieszaniem szału nie ma ale to nie jest auto do wyprzedzania (chyba że przez innych ;-)). W trasie też dało radę 1000km na raz (z przerwą na tankowanie, wc i MCDrive). Mam wersję na wypasie z klimą (cały czas sprawna i nawet nie była dobijana), skórą i w prądzie. Skóra w tym 16 letnim aucie wg mnie jest super. Niedługo będę musiał obszyć albo kupić kierownicę (też skóra) bo już trochę się "zmęczyła". Chciałem zmienić na coś nowsze auto, ale tego mi szkoda bo jest bezawaryjne i bez korozyjne. Paliwo lałem lepsze i normalne i jeździ tak samo to tankuję tylko normalnego Diesla. Jest auto które najdłużej w życiu mam. Gdyby przyszło mi szukać jakiegoś auta na szybko to bym właśnie tego szukał!
Chyba najlepszy diesel. Straszyli mnie diesel na CR to lipa itd, ale do tej pory nie miałem żadnych awarii.
Ok. Żadnych problemów.
Super. Nie wiem co pisać bo jestem super zadowolony.
Żadnej rdzy mimo przycierek. Lakier niezadbany i tak też wygląda.
Duże lusterka. Łatwo się parkuje nawet w wąskie i krótkie miejsca.
Szybko się nagrzewa i klimatyzacja też daje radę. Mam wszystkie szyby w "prondzie" to wentylacja tez jest dobra ;-)
Za kierownicą jest dużo miejsca do szyby. Siedzi się jakby siedziało się w większym aucie.
Jest dobrze radia idzie posłuchać.
Tanie części eksploatacyjne i łatwo dostępne.
Tanie i dobre auto na dojazdy do pracy i na zakupy.
Z drobiazgów to wymieniałem pas bezpieczeństwa kierowcy bo się poszarpał, silnik tylnej wycieraczki. Nie liczę oczywiście części typu klocki, wycieraczki czy filtry.
Brak poważnych awarii. Jeszcze nie musiałem go holować czy wieźć na lawecie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.1 CRDi 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Kia Picanto I 1.1 CRDi 75KM 55kW