Ocena kierowcy - Kia Rio III Hatchback 5d

Kierowca, 9 lat temu
Silnik 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Rok produkcji 2014
Kia Rio III Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Zawieszenie i ukł. kierowniczy o wiele lepszy niż to wynikało z testów czy opinii.
Pomiimo kilku jazd próbnych u dealera, jestem mile zaskoczony. Samochód okazał sie fajniejszy niż przypuszczałem. Jest przestronny, wygodny i całkiem nieżle wykończony (jak na swoją klasę). Wewnątrz Prowadzenie zarówno w mieście jak i w trasie jest całkiem przyjemne (cicho, lekko). Co do wizualnej oceny - zależna od gustu. Mi się bardzo podoba, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Nie rozumiem krytyki osób, opisujących kiepskie prowadzeni przy wyższych prędkościach, kiepskie wykończenie itp. NIczego takiego nie zauważyłem. Obecnie mało kóry samochód w tej klasie jest bez wad. Przed zakupem porównywałem Clio, i20, Corse, Polo, Yariskę, 208, Fabie oraz Fiestę. Może poza VW (niestety cena powala) wszystkie pozostałe sa porównywalne. Moja rada, nie kupuj samochodu oczami i nie kieruj się cudzymi ocenami. Ty będziesz tym jeździł/a więc wybierz to co Tobie odpowiada. Ja wybrałem RIO i jestem zadowolony.
Mała moc ale daje radę. W mieście w zupełności wystarcza. W trasie tez jest nieźle. Nie każdy kupując samochód myśli o udziele w wyścigach samochodowych. Tu przeynajmnie w miarę niskie spalanie (u mnie średnio 6,5l/100)
Bez rewelacji ale i bez zastrzeżeń.
Lepszy niż się spodziewałem. Jak na tą klase ok.
Przyzwoicie
Kiepsko do tyłu. Małe okna.
K
Ponad przeciętna w swojej klasie. Bezkonkurencyjna.
NA postoju totalna cisza, potem słychac opony. Powyżej 100km/h opony + owiewający wiatr. Po przekroczeniu 110/120 zaczyna dźwięczeć silnik ale bez przesady, nie ma tragedii.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW [l/100km]