Ocena kierowcy - Kia Soul I Crossover

peetie, 14 lat temu
Silnik 1.6 CRDI VGT 128KM 94kW
Rok produkcji 2009
Kia Soul I Crossover 1.6 CRDI VGT 128KM 94kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : To auto jest na prawdę dobrze przystosowane do jeżdżenia po mieście; duże, zkładane elektrycznie lusterka zwiększają widocznośći a w kluczowych momentach pozwalają zmniejszyć szerokość auta. Spore listwy boczne zapobiegają uszkodzeniom lakieru, grube plastiki z przodu i z tyłu też ułatwają parkowanie na styk.
Auto idealne do miasta, radzi sobie z dziurami (na razie na 15 calowych kołach). Zobaczymy jak sprawdzi się na osiemnastkach. Bezawaryjne, wygodne, wystarczająco dużo miejsca w bagażniku (z siatką).
Silnik ma właściwego kopa, jest jednak niewielki przedział obrotów, w którym charakterystyczny dla Diesla Klekot robi się nieco zbyt głośny.
Dobre przełożenia, nie zdarzyło mi się żeby silnik zgasł. Przesiadłem się z automatu i sobie chwalę. Od czasu do czasy przy wrzucaniu dwójki czuję niewielki opór.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, nic nie stuka nie skrzypi. Zawieszenie jest nieco twardsze niż standard, ale takie auto rozmyślnie wybrałem.
Lusterka jak łopaty, sporo przeszkleń, gigantyczna przednia szyba. Zarówno podczas jazdy jak i manewrowania nie przydarzyły mi się żadne niemiłe niespodzianki.
Przełączniki tam gdzie trzeba, intuicyjna obsługa. Pokrętła od nawiewu/klimy wyglądają jak z ekskluzywnej limuzyny. Bajerem, którego nie znałem są klamerki na tylne pasy bezpieczeństwa (schowane po bokach tylnej kanapy), dzięki którym pas nie zostaje przycięty zatrzaskiem kanapy, kiedy po przewiezieniu dużego bagaży montujemy do pionu oparcie.
Wnętrze grzeje się błyskawicznie. Drażniący jest dla mnie fakt, że klimatyzacja załącza się automatycznie po uruchomieniu zapłonu (oczywiście w pewnych warunkach) i nie można jej na stałe wyłączyć.
To auto służy mi do niewielkich zakupów i jazdy w maks. 2 osoby. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jak już wspomniałem powyżej - jest taki przedział obrotów, gdzie silnik pracuje głośno. Nie miałem przyjemności testować Soula na długiej trasie, kiedy to zrobię na pewno wpisze kolejną ocenę.
6,3l ropy na zimówkach, bez oszczędzania to dla mnie na prawdę wypas. Pug 1007 w automacie palił 8l benzyny. Rówznica odczuwalna.
Kupiłem najwyższą wersję wyposażenia, więc nie mam wrażenia, że za niewielkie pieniądze mam mega wypas. Auto sprawuje się dobrze, ale nie za darmo :)
Jak do tej pory nie wystąpiły żadne usterki.
Jak do tej pory nie wystąpiły żadne usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDI VGT 128KM 94kW [l/100km]

6,3