Ocena kierowcy - Kia Sportage II

Silnik 2.0 CRDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Sportage II 2.0 CRDi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ hamulcowy jest piekielnie skuteczny. Przy pierwszym kontakcie z samochodem zalecam koniecznie zapiąć pasy bezpieczeństwa.
Ciekawy samochód. Opinie są różne.
2.0 crdi . Zastanawiające jest że ktoś opisuje silnik jako typowy złom a inni chwalą. Osobiście uważam że silniki są dobre, zresztą wszystko jest dobre do 100 tys. km. W swojej Kia mam 136000 km i nie mam żadnych problemów. Jestem mechanikiem po wielu szkoleniach i wiem jak dbać o samochód. Najważniejsze to olej i filtry. Wymiana co max 10000 km to kluczowa sprawa, w ten sposób dbamy o silnik i jego podzespoły a głównie o turbinę która jako pierwsza odczuje stary, przepracowany olej. No chyba że ktoś jeździ trasy to więcej, ale to wyjątek. Ja tak robię i może kogoś to zdziwi ale po przejechaniu choćby 5000 km na bagniecie mam olej w kolorze lekkiego brązu a nie czarny jak w typowych dieslach. To oczymś świadczy.
Silnik jest ekonomiczny jak na swoje osiągi i wagę samochodu. W lecie moje dojazdy do miejsca pracy ok 30 km średnia to ok 6.5 l / 100 km zimą litr więcej. Po trasie praktycznie cały czas się toczę nie stoję w korkach. Ale wynik jest moim zdaniem zadowalający. Porównanie Renault Espace IV 1.9 dci 116 KM na tych samych dojazdach spalanie ok 7.5 L w lecie i zimą ok 8.5 L l. Ale to już wiadomo dużo wieksza buda.
Mogłaby być bardziej wygłuszona. Ale wiadomo, producenci na czymś muszą zaoszczędzić. I jest to stwierdzone naukowo, wszystkie marki mają ten problem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 140KM 103kW [l/100km]

6,3