Lista ocen Kia Sportage III SUV Facelifting (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid
SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW
Przed zakupem sprzedawca zachwalał jego nisko moment obrotowy (1250), że niby przy małej mocy szybko się wkręca na obroty. Teraz nie wiem czy to taka zaleta auta. Kiedy ruszamy powiedzmy normalnie to wszystko jest ok ale gdy chcemy ostro ruszyć ze świateł to przy zmianie z 1 na 2 możemy stracić zęby, taka jest turbo dziura. Przy żadnym innym biegu tego nie ma, mimo kręcenia na wysokich obrotach. Poza tym skrzynia całkiem ok.
~b-artur
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Krótko mówiąc - REWELACJA. Wszystkie biegi wchodzą z charakterystycznym "klikiem", stąd wiadomo, że przełożenie weszło jak trzeba. Skrzynia działa lekko, bardzo sprawnie. Zero zastrzeżeń poza jednym - bardzo mała różnica pomiędzy biegiem 5 i 6. Wydaje mi się, że szóstka powinna być trochę wyżej i mniej pokrywać się z piątką, ufam jednak projektantom, że wiedzieli co i po co robią...
~Kijanka
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
5 bieg jest trochę za krótki. Oczywiście można trochę "pociągnąć", ale wskaźnik od razu sygnalizuje, że już dawno powinniśmy wrzucić szóstkę ;) Biegi wchodzą płynne, bez widocznych oporów. Plus to szóstka, na której można spokojnie toczyć się po mieście.
~Misiek
SUV Facelifting 2.0 CRDi 184KM 135kW
Tutaj ok, ma wszystkie zalety hydraulicznego automatu i tu skończę, bo więcej nie wymagam. Nigdy mi nie podniosła biegu przy wyprzedzaniu, nawet tryb eco przestawia się na but w podłogę.
~Maciej Lorek
SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW
Znakomita, biegi wchodzą pewnie i precyzyjnie. Lewarek umieszczony w doskonałym miejscu. Plus za brak dwumasowego koła zamachowego. Biegi dobrze zestrojone, silnik się nie męczy podczas codziennej jazdy.
~AndrzejO
SUV Facelifting 2.0 CRDi 184KM 135kW
Dość krótkie pierwsze biegi. Trochę haczy 1 bieg na zimnym. Przeszedłem z benzyniaka i chwilę trwała nauka szybszej (przy niższych obrotach) zmiany biegów w dieslu.
~wisien
SUV Facelifting 2.0 CRDi 184KM 135kW
Klasyczny automat ze sprzęgłem hydrokinetycznym ma swoje wady i zalety. Wadą jest wolniejsza zmiana biegów niż w dwusprzęgłowych czy zautomatyzowanych ale zaletą jest bezawaryjność.
~Krzysztof
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Skrzynia jest bardzo dobrze zrobioną krótkie pewne skoki nic nie trzeba szukać jedyne co to gałka od skrzyni trochę schodzi ale to nie przeszkadza
~Darek
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
bez problemów. Czasem tylko zamiast jedynki włączam wsteczny, ale to moja przypadłość spowodowana tym, że jeżdżę jeszcze innymi samochodami.
Dziennik kosztów dla Kia Sportage III SUV Facelifting
7,2
8,8
~Piotr Katowice
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Chodzi dobrze i trudno się do czegoś przyczepić. 6 biegów jest w sam raz jak na taki samochód.
Kia Sportage III SUV Facelifting