Ocena kierowcy - Lancia Delta II

mateo jan, 19 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 186KM 137kW
Rok produkcji 1994
Lancia Delta II 2.0 Turbo 186KM 137kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Szczerze mogę polecic Delte wszystkim, którzy cenią sobie niecodzienny wygląd i doskonałe osiągi. Przeczytaj cały opis a na pewno dowiesz sie czegoś ciekawego o tym wyjątkowym aycie.
Fenomenalna jednostka. Silniczek do 3000 obr. zachouje sie absolutnie normalnie ale powyzj tej wartosci budzi sie w nim prawdziwy diabeł. Auto przyśpiesza na 5. biegu tak jak wiekszosc samochodów na 2. Ja dodatkowo załozyłem kompletny układ wydechowy Remusa, który dotał jeszcze trochę koników.
Skrzynia biegów jest niezbyt precyzyjna i psuje troszeczkę przyjemnosć z jazdy. Mozna się jednak do niej przyzyczaić.
To kolejny bardzo mocny punkt Delty. Dzieki regulacji twardosci zawieszenia,(przełącznik na desce rozdzielczej) można je dostosowac do róznych stylów jazd. Wspaniałe przełożenie układu kierowniczego (1,5 obrotu do pełnego skrentu kół) Jedynie przy ostrym przyspieszaniu w zakręcie można odnieść wrażenie, że auto zachowuje się podsterownie.
W tej kwesti nie ma co sie zbytnio rozwodzić. Widoczność jest ok.
Korzystanie z przełączników jest jak najbardziej intuicyjne.Wszystko jest dokładnie tam gdzie powinno być.
W tej kwesti również nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Wentylacja poprostu jest i ma sie dobrze.
Kierowca i pasażer ma do dysposycji bardzo dobre fotele Recaro. Trzymają one doskonale w zakrętach lecz wysiadanie z nich nie jest zbyt wygodne(prawdziwe sportowe kubły jednak z pełną regulacją) Z tyłu miejsca nie jest zbyt dużo, ale porównując je z innymi autami sportowymi wypada niezle.
Jadąć tym samochodem nie ma sie wątpliwosci,żę siedzimy w sportowym aucie. Akompaniament silnika jest poprostu fantastyczny! Uwielbiam dzwiek włączającej cie turbosprężarki. Dla większości osób może to być wadą jednak minie przyprawia o gęsią skórę.
Jeżeli tylko chcemy to Lancia pali jak normalna dwulitrówka, czyli ok 10 litrów. Wystarczy nie przekraczać granicy 3000 tyś. obrotów. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ chęć pozostawienia za nami wszystkich innych użotkowników dróg wygrywa nad zdrowym rozsądkiem i w żeczywistosci Delta pali w mieście ok. 13,5 litrów.
Lancia Delta to bardzo dobra oferta na rynku samochodów używanych. Za nieduże pieniądze można kupić pojazd w bardzo dobrym stanie z nieprzeciętnym wyposażeniem. Psiadanie Lanci gwarantuje wam, że na pewno nie znikniecie w tłumie innych samochodów, tak jak to sie dzieje np. z użytkownikami . Golfów.
Tutaj niestety nie jest najlepiej. Mam problemy z dzwignią do otwierania maski(chyba za czesto chwaliłem się tym wspaniałym silnikem :), terkocze mi coś w nawiewi itd... To wszystko są drobiazgi, jednak troszkę mnie to denerwuje.
Lancia to nie Toyota i nie słynie z niezawodności. Moje auto ma przejechane prawie 140000 tyś. i niedawno musiałem wymienić rozrusznik, pompe paliwa i termostat. Usterkowość nie odbiega od innych aut z tego segmentu i jak to się mówi "jeden wyłysieje w wieku 20 lat a inny w wieku 40".

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 186KM 137kW [l/100km]

12,0