Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback Seria 1

kotybar, 8 miesięcy temu
Silnik 1.6 Multijet 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2012
Lancia Delta III Hatchback Seria 1 1.6 Multijet 16V 120KM 88kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny i dynamiczny. Dość cichy i mocny zarazem.
Karoseria : Nie rdzewieje i jest solidna
Inne : Fantastyczny design. Nie znalazłem innego samochodu z 2012 roku, który miałby świeżość designu w roku 2023.
Przeniesienie napędu : Problem z przegubami wewnętrznymi-drgania przy 130 km/h
Lancia Delta to całkiem przyjemny samochód. Zawsze miałem japońskie auta, a ostatnio skusiłem się na Włoszkę. Wizualnie pojazd bardzo ponadczasowy. Jako 10 lenie auto nie odbiega od najnowszych trendów motoryzacyjnych i "nie trąci myszką". Jest to dobra opcja dla tych, którzy w niewielkim budżecie chcą nowoczesnego designu. Nie znalazłem innego samochodu z 2012 roku, który miałby świeżość designu w roku 2023.
1.6 MJ 120 KM to dobry motor. Jest elastyczny i trwały. Popyt na paliwo ma niewielki, a usterkowość znikomą.
W modelu Delty po lifcie skrzynia jest już chyba unowocześniona i jak dla mnie wszystko jest jak należy. Bieg 6 bardzo dobrze spasowany.
Nie mam zastrzeżeń. Nie jest nazbyt twardy i przesadnie miękki. Jest w sam raz
Karoseria jest dobra. Blachy grube, ocynkowane. Lakier trzyma się bardzo dobrze.
Mam 183 cm wzrostu i widzę wszystko jak należy
Tu jest trochę uwag. W kabinie nie ma miejsca gdzie można położyć smartfona. Wszystkie zagłębienia są płytkie i małe. Telefon z każdego wypada. Tylko chwytak na telefon do kratki wentylacyjnej lub na szybę rozwiązuje problem. Inny problem jest miejscem na napoje. O ile kubek papierowy z kawą jakoś się trzyma o tyle puszka coli już wypada przy mocniejszym zrywie lub zahamowaniu.
Zarówno grzanie jak i klima są ok. Klima szybko chłodzi, co jest zbawienne przy wsiadaniu w upały.
Dużo przestrzeni zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów z przodu i z tyłu. Wygodne fotele dla ludzi o normalnej budowie ciała. Osoby z nadwagą i szerokim zadem będą narzekać na komfort.
Wyciszenie jest na dobrym poziomie.
Części są z Bravo II i innych włoskich aut, więc jest OK. Dostępność dobra.
Za tą cenę nic lepszego się nie dostanie. W kwocie około 22 tys można kupić dobre marki ale zajechane na maksa lub do sporych napraw, a jakościowo zaledwie przeciętne. W Delcie czuć wyższą jakość plastików, i innych materiałów.
Często spotyka się problem z przegubami wewnętrznymi. Trzeba wymienić krzyżaki i jest OK. Czasem przycina się wodzik gruszki od turbo lub są ubytki w wężach wysokiego ciśnienia od turbo.
Jak się dba to poważnych usterek można uniknąć. Ludzie posiadający Delty dbają bardziej o swoje samochody niż zwykli użytkownicy VW czy innych zwyczajnych aut.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Multijet 16V 120KM 88kW [l/100km]

5,8