Ocena kierowcy - Lancia Kappa Sedan

Mirek, 11 lat temu
Silnik 2.0 LE 146KM 107kW
Rok produkcji 1995
Lancia Kappa Sedan 2.0 LE 146KM 107kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zero rdzy w 17 letniej blacharce.
Układ elektryczny : Przy niskich temperaturach i wilgoci szaleją lampki wewnątrz samochodu.
Zawieszenie : Po pół roku od wymiany częsci zawieszenia stukania powracają
Bardzo duży i pakowny samochód za niewielkie pieniądze. Ładnie wykonane wnętrze. Szkoda tylko ze tylna kanapa się nie składa.
Fajnie się zbiera. Ładnie brzmi na wysokich obrotach. Rozpędza samochód do 200 km/h
Coś zaczyna szumieć zwłaszcza w zimie ale zakładając że licznik był cofnięty tak jak w większości sprowadzanych samochodów to przy 400 tyś nie ma się co dziwić
Nie mogę dojść do ładu ze stukami i pukami dochodzącymi z zawieszenia. Ktoś mi kiedyś powiedział że ten samochód poprostu nie jest na nasze drogi i trzeba się do tych odgłosów przyzwyczaić. Poza tym wszystko w porządku.
Podczas jazdy w nocy może sprawiać problemy operowanie główną konsolą. Poza tym wszystko w porządku.
Bardzo dużo miejsca dla każdego.
Na gazie spalanie w trasie spada nawet poniżej 10l/100km. W mieście zależy od stylu jazdy waha się między 13 a 15 l/100km. Oryginalne części zamienne kosztują fortunę ale łatwo można znaleźć tańsze odpowiedniki.Warto samemu zadbać sobie o części bo mechanicy lubią zdzierać tłumacząc się tym ze to poprostu Lancia. Nikomu nie życzę wymiany szyby przedniej w zaprzyjaźnionym zakładzie zapłaciłem 980 zł
Można poczuć się jak w limuzynie za niewielkie pieniądze.
Większość tych usterek można naprawić samemu. Dotyczą zazwyczaj układu elektrycznego i mechanizmów wnętrza pojazdu. Trzeba mieć też na uwadze że samochód ma 17 lat.
Przez 2 lata nie miałem poważnej usterki w tym samochodzie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 LE 146KM 107kW [l/100km]

12,7