Ocena kierowcy - Lancia Kappa Sedan

Jecenty, 14 lat temu
Silnik 2.4 20V 175KM 129kW
Rok produkcji 1995
Lancia Kappa Sedan 2.4 20V 175KM 129kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy oraz osiągi.Wewnątrz cicho nawet jak mamuy pedał w podłodze, a tu wciska w fotel 175KM.
Zawieszenie : zużyte amortyzatory, wybite końcówki wachaczy (wymienne same swożnie)
Samochód, ktory pod względem tego co oferuje jet w Polsce za śmieszne pieniądze. Niemieckie wozy tej klasy sa 2-3 razy drozsze i wcale nie lepsze. Droższe tylko dlatego że Polak mysli że wszystko co niemieckie to dobre, a tak się sklada ze włosi w przypadku kappy zrobili naprawdę dobra furę.
Zmieniam samochody bardzo często. ostanio sądziłem że mondeo to dobry samochód jednak sprzedalem i zaryzykowalem kupując lancię. Tu jestem zaskoczony i pacam się po glowie czemu wcześniej nie brałem pod uwagę lanci. Samochód to prawdziwa limuzyna przy mondeo a parodoksem jest to że na dokładkę bardziej trwała. Po prostu wyprzedza fordzika pod każdym względem. jestem w szoku bo w tych samych pieniądzach.
Krótki drązek, bardzo lekko wchodzą biegi.
Podobno mało trwały, lecz uważam że jak w każdym samochodzi ena naszych drogach. Komfort doskonały.
Słaba do tyłu, za to duzy kufer.
Wszystko jak trzeba.
Jak w każym. Klimatronic w standarcie.
Miejsca bardzo dużo, szczególnie z tyłu jak dla mnie to aż za dużo.
Cisza!!! Silnika niemal nie słychć, nawet jak depniemy że wciska w fotel. Kabina świetnie wyciszona, jak na limuzyne przystało.
Zastanawiam się na gazem bo jednak spala 8l min. w trasie a średnio w praktyce wychodzi kolo 10. Ale coś za coś, jest czym przydusić, czego nie lubi żona bo mówi że żołądek do gardła jej wtedy podchodzi:) Za to ja to uwielbiam, kosztem spalanie oczywiście.
Jeden z nielicznych doskonałych samochodów, o których mało kto wie, stąd niska cena.
Mowią od lat że to najlepsze włoskie auto. Chyba to prawda bo to w swoim czasie bardzo droga, dopracowana limuzyna dla bogatych.Teraz w cenie zwyklego forda mondeo, który przy lanci jest marną popierdułką i psuje się bardziej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 20V 175KM 129kW [l/100km]

9,3