Ocena kierowcy - Land Rover Discovery I

Nevermore, ponad rok temu
Silnik 2.5 TD 113KM 83kW
Rok produkcji 1997
Land Rover Discovery I 2.5 TD 113KM 83kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 1) Moja dyskoteka wyciągnęła zimą, na gołoledzi, pod górę.... TIR-a Orlenu!!! (Styczeń, obwodnica trójmiasta)
Inne : 2) po dwóch latach męki udało mi się sprzedać! Majster z LR-a stwierdził: "tylko 23 usterki. Zadbana sztuka!". Jak tylko dostałem kasę, klepnąłem kupca w plecy, zawołałem "Teraz Ty Berek!" i uciekłem.
"Zawsze chciałem miec takie coś" Kupując LR-a musisz mieć bliską ci osobę z autem, dyspozyjną 24h albo dobry assistance bez haczyka drobnym drukiem "z wyjątkiem Land Roverów" Trzeba być masochistą żeby eksploatować ten wynalazek, chociaż... toksyczne związki potrafią uzależnić... To auto dla chlopców którzy sie nudzą i nie maja dziewczyny, ale za to drugi normalny samochód. (miałem Esquire 122KM z automatem, zadbany, sam kupiłem w Niemczech) Podobno błąd. Trzeba było kupić najprostszą wersję. Mniej sie psuje.
Szału nie ma. Paliwożerny, awaryjny, rzyga olejem. Wtrysk, pompa tdi i immobilizer to jakaś kombinacja z BMW. Jak się zawiesi to d...
Standartowy 4-biegowy automat ZF
W trasie komfortowe zawieszenie. Napędy, blokada ok. Śnieg po pachy - nie ma problemu. Ale uwaga! Na oblodzonej drodze auto potrafi obrócić bez ostrzeżenia! A nawet się wywrócić.
Ksztalt karoserii - klasyka! Piekne przeszklenia w dachu. Korozja na styku aluminium ze stalą
Widoczność jak w autokarze.
Wygodna pozycja za kierownicą, fotel wyżej niz w osobówce, podobnie jak w busach.
...jeśli działa...
Z tyłu troszkę ciasno. Po złożeniu kanapy mamy 145 cm do przednich foteli, więc nie da sie przespać w trasie.
Zaskakująco cicho
Ceny części nie są wygórowane, ale comiesięczne awarie szarpią nerwy i kosztują czas.
Przeliczając po cenie złomu za kg - bardzo drogie auto.
Masz 100% pewności że zepsuje się absolutnie każda część i element w dowolnie wybranym momencie.
Według samych Anglików: podstawowe błędy konstrukcyjne już w fazie projektowej. + angielskie wykonanie i... katastrofa jest doskonała.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 113KM 83kW [l/100km]

11,2