Ocena kierowcy - Land Rover Discovery III

Dybol, 15 lat temu
Silnik 2.7 TD 190KM 140kW
Rok produkcji 2008
Land Rover Discovery III 2.7 TD 190KM 140kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : NIe tak twarde jak BMW, czy audi i nie tak miękkie jak amerykańce. w zakrętach w ogóle nie buja.
Piękne, bardzo wygodne auto. Dużo miejsca. Mam psa i pneumatyczne zawieszenie pomaga mu wskakiwac i wyskakiwac ( obnizam na ten moment ). Strasznie lubie nim jeździć.
Silnik bomba, osiągi lepsze jak opel omega, ktorą miałem wcześniej. Ładnie brzmi, elastyczność bardzo dobra. Nie oczekiwałem lepszych osiągów, choć niektórzy może by chcieli. To nie jest auto sportowe. Idealne na trase i w teren ( juz próbowałem ). Elastyczność przy wyprzedzaniu bardzo dobra. Do takiego typu auta nie potrzeba lepszego.
Pierwszy raz jeżdże automatem, ale świetnie się z nią dogaduję. Robi dokładnie to co bym chiał.
Wystarczy poczytać fachowe recenzje i testy. Idealne połączenie komfortu, dobrych właściwości ternowych i na szosie. Czasem można nieźle pośmigać po zakrętach. Lepiej jak omega, ktora akurat układ jezdny ma niezły.
Auto długości podobnej jak omega kombi. Czujniki parkowania bardzo pomagają. Czasem nie wiem ile miejsca mam po bokach auta.
Instrukcja obsługi niby długa, ale nie trzeba jej czytać. Wszytsko intuicyjnie. Nawet system Terrain Response można rozpracować samemu.
Jak na diesla szybko się nagrzewa, a komu i tak za długo moża podgrzać szybciej dupcie.
Autobus, szczególnie w góre.
ok, na autostradzie szybciej jak 160 i tak nie jeżdże bo za dużo zaczyna palić.
Tyle co omega 2.2 benzyna. miłe zaskoczenie. Przy spokojnej jeździe - ok. 80-90 spala 8,5 litra.
Myślałem wcześniej o volvo xc70, które kosztuje podobne pieniądze, ale wybrałem to auto. Silnik dużo bardziej nowoczesny, skrzynia biegów niemieckiej firmy TF, czy ZF jakośc tak. Nawet w kwestii bezpieczeństwa volvo nie ma szans, 2,6 tony robi swoje.
Mam zbyt krótko, ale gwarancji dają 3 lata
j.w.