Lista ocen Land Rover Range Rover III (23) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maxi
SUV 3.6 TD V8 271KM 199kW
Kultura pracy przyzwoita. 272KM nawet wystarczające jak na 2.7 tony wagi. Oczywiście demonem prędkości nie jest, ale przyspiesza naprawdę dobrze, a prędkość na autostradzie rzędu 140-160 nie wykańcza go. Jeżdżę głównie w mieście. Spalanie to, przy dość dynamicznej jeździe, 15.5-16 litrów. Zimą 17.5 l. Trasa 13.5 przy prędkości 140 km/h. Silnik przejechał 300 tyś i nie był nigdy naprawiany. Wymiana oleju co roku, maksymalnie co 20 tyś km.
~Maxi
~marcin_standerski@wp.pl
SUV 2.9 TD 24V 177KM 130kW
Silnik diesla BMW 3.0d to najsłabszy element tego genialnego samochodu, jest za słaby przy tej masie pojazdu, po 5.000 km wymieniłem przepływomierz i zamontowałem chip, szczerze polecam, różnica jest bardzo duża, może nie jest to samochód wyścigowy ale można się nim sprawnie poruszać i wyprzedzać a co najważniejsze zrobiło się znacznie ciszej, do dynamicznej jazdy nie są potrzebne już tak wysokie obroty
~Zadowolony kierowca
SUV 4.4 TDV8 339KM 249kW
Dynamiczne 312KM W kabinie Brzmi rewelacyjnie, niestety na zewnątrz słychać tylko syk turbin, (nie poszpanujesz) W moim autku podrasowałem do 428KM frajda jeszcze większa a spalanie się nie zmieniło. Dodałem jeszcze dyfuzor rozłancza tylne wydechy , ale tylko turbiny słychać.
~Mundek
SUV 2.9 TD 24V 177KM 130kW
Bardzo wysoka kultura pracy. Autko dośc dynamiczne . Troszkę słabszy pod górki ale przecież to wyścigówka i waży 2,5 tony.Zdecydowanie lepsze osiągi po zmianie oprogramowania.Wcześniej jeździłem dieslami Forda i Toyoty. W Rangu jest po prostu inna bajka.
~Adam
SUV 4.4 TDV8 339KM 249kW
Silnik sam w sobie to mistrzostwo świata, niesamowita kultura pracy (jak na diesla) i kosmiczne pokłady momentu obrotowego już od dołu. Technicznie i jeśli chodzi o trwałość to 3,6 jest dużo lepsze niestety.
~Adam
~NoBody
SUV 4.4 V8 286KM 210kW
Silnik rewelacja bardzo fajnie sobie radzi, trzeba tylko dbać o niego i przeglądy robić co 15.000 tys a nie jak podaje serwis co 25.000. Świetnie nadaje się pod instalacje LPG tylko nie można oszczędzać.
~ELQrczako
SUV 2.9 TD 24V 177KM 130kW
Silnik jest mocny i w miare wystarczajacy do tej masy auta, jednak po zamontowaniu chip box-a oraz podniesieniu momentu obrotowego elastycznosc silnika znacznie sie poprawila.
~LUIS
SUV 3.6 TD V8 271KM 199kW
Nie ma się do czego przyczepić. Gładka, równa praca, przyjemny dźwięk, no może odrobinę za mało mocy (to w końcu prawie 3-tonowy kolos).