Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

Paweł rz-ów, 16 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1997
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Ten wyglad, ta linia...... Po prostu piękna.
Ja sie w tym aucie zakochałem, wygląd REWELACYJNY jak na wiek, spisuje sie super, niezawodna, bezproblemowa w obsłudze...Nie widzę lepszego autka;] ... Jeśli komuś sie spodobało to nic innego nie szukać, tylko Mazda 323F. Kupiłem i nie żałuje, za nic w świecie bym sie teraz nie zamienił:) jeśli dbasz o nie to odwdzięczy ci sie długą żywotnością i przyjemnością z jazdy:)
Silnik chodzi super, lubi wysokie obroty!!! co nie wiąże się z ekonomią, ale to autko ma coś sportowego... jak dla mnie po mieści to wystarczająco ... choć jeśli ktoś chce coś więcej poszaleć to polecam 1,8 lub 2.0
Spisuje sie świetnie, krótkie przełożenia :D tylko wsteczny czasem coś haczy, ale to już urok tego autka ;]
Po prostu rewelacja, ze wszystkich aut jakimi jeździłem to jest najlepsze, na zakrętach trzyma sie drogi idealnie. Auto wykonuje to co chce i jedzie tam gdzie chce!!! Zawieszenie twarde, ale co najważniejsze mało awaryjne!!!
Jak dla mnie to nic dodać nic ująć, czasami tylko przeszkadzał wysoki tył i mała szyba, ale idzie sie do tego przyzwyczaić.
Przestrzenie dla kierowcy i pasażera jest pod dostatkiem, duże możliwości ustawienia fotela pozwalają zająć dogodna pozycje za kółkiem, z tyłu też jest wystarczająca ilość miejsca, ale co mnie tam tył ;P jeżdżę tylko z przodu:D ... tylko wysiadać się nie chce...
Jeśli wszystko jest sprawne to chodzi bez problemów, grzeje się szybciutko, chłodzi też super;)
Wystarczająca w zupełności niski i wysoki zmieści sie bez problemów
Wysokie obroty, zaczyna szumieć, szyby też czasami dają znać, ale od czego jest radio ;>
hmmm przy ciężkiej nodze lubi pociągnąć... ale przy rozsądnej jeździe 8 litrów trasa, miasto 10-11 litrów GAZU!!! Wiec nie jest tak tragicznie do przeżycia;]
Cena jest dość przystępna wyposażeni jest dobre, a do tego dochodzi niezawodność
Drobiazgi ( żarówki, czasem jakiś plastik sie poluzuje) czasem świszczy uszczelka przy szybie a poza tym to nic !!! Obsługa ogranicza sie do sprawdzania płynów i ich ewentualnego uzupełniania.
Hmmm... Wymiana rozrządu i klocków hamulcowych jak do tej pory. A i jeszcze padł mi akumulator ze starości :(

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

9,2