Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

gerz50, 9 lat temu
Silnik 2.0 16V Sport 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Mazda 323 VI F 2.0 16V Sport 131KM 96kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem pasjonatem marki MAZDA, Jest to mój drugi model tej marki. Wcześniej miałem Mazdę 626 GF 1998r. z silnikiem 2.0 FS o mocy 115KM. Obecnie 323F 2.0 FS 131KM. Zostaje przy marce, następny model to Mazda 6 lub Mazda 3 z silnikiem 2.0 16V LF benzynowym :)
Karoseria : Rdza często pojawia się na tylnych nadkolach
Przeniesienie napędu : Twardy pedał sprzęgła - pada łożysko oporowe sprzęgła
Auto idealne, za te pieniądze nie kupi się lepszego wozidła. Mazda spełnia moje najśmielsze oczekiwania pod względem ekonomicznym, ergonomicznym oraz praktycznym.
Autko dosyć zrywne, silnik spokojnie wystarcza do jazdy miejskiej jak i w trasie.
Krótki bieg 1 i 2, w 626 o podobnym silniku miałem dłuższą jedynkę i dwójkę, tutaj w BJ-tce muszę szybko zmieniać bieg, bo inaczej wyje...
Sztywne zawieszenie, idealne na kręte drogi, rozpórka kielichów przednich robi swoje, auto nie wychyla się nadto z osi jezdni. Nic dodać , nic ująć jak na 2001 rok.
Widoczność do przodu doskonała, Duża szyba przednia , oraz tylna sprawia że kierowca widzi przestrzeń wokół auta.
Auto zimą szybko się nagrzewa, dmuchawy chodzą wzorowo, po paru minutach jest już w autku ciepło
Spora przestrzeń zarówno dla kierowcy jak i pasażerów z przodu i z tyłu.
Japończycy nie postarali sie z wygłuszeniem drzwi oraz tylnej części - bagażnika. Jednak zastosowałem na to sposób, maty piankowe, pouszczelniać wnęke na koła zapasowe i juz jest cichutko
Części do tej Mazdy są akceptowalne zarówno materiały eksploatacyjne, jak i blacharskie (reparaturki). Filtry za kilka-kilkadziesiąt zł, olej polecam ELF-a 10w40 mazda 323F 2.0 Sport cichutko na nim pracuje.
Cena akceptowalna, porównywalna z innymi komapktami z tamtych lat. W stosunku do wersji 1.6 98KM różnicy praktycznie cenowej nie ma, ale silnik lepszy i dynamiczniejszy przeważa nad mniejszym motorem napędowym.
Szybko wybijają się łączniki stabilizatorów tylnych oraz gumy wachaczy. Koszt niewielki 120 zł za komplet łączników i gum.
Brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Sport 131KM 96kW [l/100km]