Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

kapistm, 9 lat temu
Silnik 2.0 16V Sport 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Mazda 323 VI F 2.0 16V Sport 131KM 96kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamuje doskonale.
Mazda 323f to świetne auto, wyróżnia się na tle innych wozów. Ma ładną stylistykę, wersja Sportive jest o wiele ładniejsza niż zwykłe 323f. Samochód jest dobrze wykonany, choć ma też kilka wad. Przyjemnie się go prowadzi, ma to coś w sobie. Aż chce się wsiąść i jeździć. Dobra propozycja za rozsądną cenę.
Jednostka w tym aucie jest całkiem przyzwoita, dość dynamiczna, ale nie ma co oczekiwać rajdowych osiągów. Po prostu nie zamula, choć czasem jest żal, że nie ma w tym samochodzie więcej mocy.
Moim zdaniem mogłaby być bardziej precyzyjna, a przełożenia krótsze.
Samochód dobrze się prowadzi, precyzyjnie można wchodzić w zakręty, przy czym jest bardzo stabilny.
Bez zastrzeżeń.
Wszystko co jest niezbędne, ten samochód ma w wyposażeniu. Automatyczna klima, 4 x elektryczne szyby. Wszystko jest pod ręką. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to uchwyt na napoje. Może jest to drobnostka, ale jest zupełnie niefunkcjonalny.
Działa bez zarzutu.
Miejsca jest pod dostatkiem zarówno z przodu, jak i z tyłu. Pasażerowie nigdy nie narzekali na warunki, w których przyszło im podróżować.
W tej kwestii samochód pozostawia wiele do życzenia. Przy 140 km/h silnik głośno buczy, radia w ogóle nie słychać.
Ceny części na dobrym poziomie, nie są przerażające. Choć jeszcze na dobrą sprawę ie miałem okazji się przekonać, bo żadnej poważnej naprawy nie miałem.
Za tę cenę to ciekawa propozycja, oryginalna, rzadko spotykana, nietuzinkowa. Wyróżnia się na tle Golfów i Astr. Dobry przykład na niezawodne, japońskie auto.
Padł czujnik ABS, chyba w tym modelu to się przydarza często. Oprócz tego w samochodzie wymieniłem łączniki stabilizatorów. Aktualnie mam problem z wysokimi obrotami na zimnym silniku i z zacinającym się pedałem gazu po wejściu do auta.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Sport 131KM 96kW [l/100km]