Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 323 VI F 2.0 DiTD 101KM 74kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Auto użytkuje już 7 lat i chyba zostanie ze mną do końca. Są auta szybsze, wygodniejsze, bardziej wyciszone, a ta mazda po prostu jeździ i dowozi mnie z punktu A do B i robi to całkiem dobrze, przez cały okres użytkowania naprawy wyniosły około 2tyś złotych. Auto godne polecenia jako tanie źródło transportu, jednak polecam tylko dla osób którzy nie parkują pod chmurką.
Niezawodny i jak na 2.0 mało pali, ale głośny, przy 200tyś wymieniona turbina koszt niecałe 900zł więc uważam że bardzo tanio. trzeba pamiętać o regulacji luzów zaworowych i o okresowej wymianie oleju. tylko syntetyk nigdy minerał bo zaciera się silnik
brakuje mi trochę 6 biegu, ale oprócz tego nie mam się do czego przyczepić. działa nie zgrzyta biegi wchodzą ładnie nawet lepiej niż w niektórych nowszych autach ale to pewnie kwestia wysłużenia konkretnych egzemplarzy
bardzo dobry ładnie się prowadzi (wielowahacz z tyłu) przez 70tyś wymieniłem tylko końcówki drążków i łączniki stabilizatora lubią się uszkodzić na większej dziurze
mój egzemplarz był w bardzo dobrym stanie więc konserwacja podwozia wskoczyła zaraz po zakupie. do tej pory podłoga zdrowa bez rdzy. tylne nadkola niestety gorzej jest rdza, była usuwana domowymi sposobami ale zawsze wraca zwłaszcza po zimie i kontakcie z solą. dlatego trzeba się liczyć z okresowymi poprawkami blacharskimi
widoczność bardzo dobra nawet do tyłu
Wszystko jest pod ręką, miejsca też jest wystarczająco
podstawowa manualna ale działa
mogłoby być lepiej wyciszone wnętrze.
uważam że jak na 2.0 spalanie 5l cykl mieszany jest bardzo dobrym wynikiem. autko jest tanie w eksploatacji mój egzemplarz praktycznie bezawaryjny.
auto swoje lata ma i drobiazgi się zdarzają u mnie zacinający się zamek tylnej klapy i przetarty kabel od podnoszenia szyby (tylna prawa)
jedyna poważna usterka to wymiana turbiny koszt niecałe 900zł

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 101KM 74kW [l/100km]