Lista ocen Mazda 5 I (64) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stoming@op.pl
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Tu jest moje największe rozczarowanie. Mazda miała być super niezawodna a tu lipa. Już po 2tys zauważyłem nierównomierną pracę silnika na biegu jałowym. Diagnoza - po przejechaniu pierwszych kilku tysięcy silnik się ułoży. Po 10tys nastęny zgrzyt. Stuki w zawieszeniu. Diagnoza - do wymiany końcówka stabilizatora. Po 15 tys zaczęło skrzypieć coś z przodu. Diagnoza - serwis Mazy nie zauważył nic podejrzanego. Po 20 tys silnik stracił chwilowo...
~krolik_82
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
No tu trochę gorzej: co jakiś czas blokuje mi się system auto-down (czy jak tam się to nazywa) przedniej prawej szybie (zawszę się jednak podnosi i opuszcza, tylko nie zawsze po jednym naciśnięciu przełącznika), zamek w tylnych prawych drzwiach raz się otwiera a raz nie i muszę to robić ręcznie:), strasznie skrzypi w miejscu mocowania przednie szyby do karoserii (muszę to potraktować silikonem). Niby drobiazgi, ale mnie wkurzają:)
~Tomek
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Przez prawie pięć lat zespuła się tylko sprężarka klimatyzacji. Kuna przegryzła przewód od chłodnicy ale to wina zwierzaka, nie samochodu. Wymieniłem akumulator, który wyglądał na jeszcze oryginalny. Co by znaczyło, że przeżył dwa razy dłużej niż te, które kupujemy u nas w sklepach. Nieźle jak na tak stare auto.
~bary
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Tak jak pisałem trzeba uważać na olej silnikowy. JA chyba zalecałbym przed każdą wymianą oleju wypłukać silnik jakimś preparatem. Koszt takiego preparatu waha się w granicach 30-50zł. Wlewa się go do silnika na 15 minut, autko chodzi na biegu jałowym i po tych 15-tu minutach zlewa się go razem z olejem.
~weba
Minivan 2.0 MZR 146KM 107kW
Nie działająca mata ogrzewania fotela kierowcy, przesuwane tylne drzwi - trudne do otwierania w okresie zimowym, stukające osłony amortyzatorów, uszkodzona chłodnica od klimatyzacji i nieszczelne węże, zawieszający się ręczny, słaba osłona termiczna wydechu - pęka, odpada etc.
~Czerwski
Minivan 2.0 MZR-CD 110KM 81kW
1) Drobne usterki zawieszenia (szczególnie w modelach przed face-liftingiem). 2) Odklejający się lakier z felg, naprawione na gwarancji ale bardzo nieprofesjonalnie. 3) Początkowa korozja elementów podwozia (typowy problem), problem szybko rozwiązany, podwozie zakonserwowane
~Krzysztof
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
do przejechania 120tys.km wszystko bylo ok.Puzniej sie zaczelo :pasy kierowcy po odpieciu nie wracaja na swoje miejsce do slupka,blokuja sie drzwi boczne pasazera,odleciala oslonka relingu dach.na relektorac przednich pojawila sie \"pajeczyka\" (popekane klosze )
~henryk_kosiorek
Minivan 2.0 MZR 146KM 107kW
W tej chwili nie działa mi Bluetooth w radiu, Nie mam kierunków w przyczepce oraz wspomniane luzy w zawieszeniu. Na przeglądzie mówił mi diagnosta, że to kwestia jakiś tulejek i że w krótkiej przyszłości będzie trzeba to wymienić.
~Dawid
Minivan 1.8 MZR 115KM 85kW
Przez pięć lat w sumie tylko przestała działać elektryczna szyba z tyłu, wydaje mi się, że trochę zbyt często paliły mi się przednie żarówki (założyłem dziennie i jest ok). Miałem też problemy z CD
~Pawelec
Minivan 2.0 MZR 145KM 107kW
Przednia szyba skrzypi, nie dziala zamek tylnych drzwi. Zimą tylne drzwi, wręcz uwielbiają zamarzać. Plastikowy rygiel tylnych drzwi lubi zamarzać, przez co tylne drzwi się nie zamykają...