Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Bartosz, 13 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, o rozsądnym apetycie na paliwo, przyjemny dla ucha.
Zawieszenie : Po zakupie podczas jazdy było słychać dziwne buczenie i lekkie wibracje z przednich kół. Konieczna była wymiana łożysk przednich, ale mogło to być spowodowane z winy kierującego.
Karoseria : Podwozie auta było przez dłuższy czas zaniedbywane przez poprzednich włąścicieli co spowodowało kilka ognisk korozji, przy zakupie radze się temu przyjżeć.
Auto godne polecenia, daje dużo przyjemności z jazdy oraz komfort podróżującym.
Zaskoczyła mnie dynamika oraz przyjemny odgłos podczas bardziej dynamicznej jazdy.
Lewarek skrzyni biegów po delikatnym pchnięciu w określonym kierunku sam wskakuje na swoje miejsce. Ruch drążka mógłby być krótszy co umożliwiło by jeszcze szybszą zmianę biegów (ale to szczegół, może tylko mi się wydaje :) )
Jak na nasze drogi trochę za delikatny i za dużo dźwięków i wibracji przedostaje się do wnętrza.
Z przodu OK. Tylna szyba trochę mała i przy parkowaniu trzeba nabrać troszkę wprawy.
Wszystko w zasięgu ręki. Duży plus za sterowanie w kierownicy radiem.
Ogrzewanie postojowe to jest to czego człowiek potrzebuje, szczególnie jak wstaje rano do pracy zimą.
Przyjemnie się podróżuje nawet na długich trasach. Fotele dobrze dopasowane i wygodne.
Jak już wcześniej wspomniałem daje się lekko we znaki szczególnie na dużych nierównościach.
Części eksploatacyjne w cenach podobnych jak np. w Audi i VW tej klasy. Spalanie też w normie.
Auto obecnie ma 7 lat i wszystko działa jak należy uważam to za dobry wynik oby tak dalej. :)
Auto funkcjonuje bez problemów myślę że to mocna strona tej marki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

6,4