Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

sławek, 17 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
nic dodać nic ująć kto ceni jakość i niezawodność co jest w cenie polecam mazdę jeśli kupiona bez przejść z pewnego źródła będzie wierna i bezproblemowa nie (zapominając o właściwej eksploatacji). to ostatni bastion niezawodności i w 100% made in japan a to mówi samo za siebie.
biorąc pod uwagę fakt, że jest to diesel to kultura pracy silnika jest wzorowa. Dynamiczny i elastyczny, zawsze jest zapas pod pedałem gazu w trasie to bardzo ważne.
dosyć sztywna ale to kwestia przyzwyczajenia. Jest za to precyzyjna.
tu nie mam złudzeń jadąc auto prowadzi sie bardzo pewnie dosyć sztywne zawieszenie i wsparcie systemów takich jak ESP to prawdziwy skarb dobrze tłumione są nierówności pod warunkiem sprawnego i zadbanego zawieszenia. miód na moje uszy.
jest OK ale w wersji hatchback duże pochylenie szyby zmniejsza widoczność do tyłu ale są jeszcze lusterka boczne, więc nie jest źle.
tu nawet jak ktoś by chciał to nie ma się do czego doczepić od momentu jak wsiadłem do tego auta to poczułem się jakby zostało zrobione właśnie dla mnie na zamówienie. klasa sama dla siebie.
i grzanie i chłodzenie bez zastrzeżeń. klimatronic jest the best.
wygodnie przód i tył. prawie luksusowo.
dla mnie bez uwag. jak się dieselek nagrzeje to zapominam ,że mam właśnie diesla. przy dopuszczalnych predkościach na naszych drogach 120, 130 km/h cichutko. tłumienie nierówności dobre.
jak na osiągi tego auta i masę (1500 kg) to jest bardzo dobrze średnio 6,4 l/100km po mieście w zależności od agresywności jazdy 7 lub 8 l/100km dla mnie OK
nie mem z nią żadnych kłopotów
nie wiem co to jest poważna usterka w tym aucie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

6,4