Lista ocen Mazda 6 II Hatchback (48) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Slavoo
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Przetestowane zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Klimatyzacja bardzo wydajna, świetnie schładza również tył pojazdu. Ogrzewanie podobnie. Nie mam również zastrzeżeń co do samej automatyki regulacji temperatury i rozdziału nawiewu na poszczególne strefy. Dziwi trochę brak opcji nawiewu na samą szybę przednią.
~Marcin Sz.
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Jest w porządku. Wiadomo, że diesel trochę wolniej się rozgrzewa w zimie, ale za to jak naprawdę przymrozi włącza się Webasto, co nieco przyspiesza ogrzewanie samochodu. Klimatyzacja sprawuje się bez zarzutu - miałem wersję z 2 strefową klimatyzacją - w upały 40 stopniowe spokojnie dawała radę.
~brevo
Hatchback 2.5 MZR 170KM 125kW
Do zimy nie wytrzymał ten samochód u mnie, ale latem...k...brak nawiewów z tyłu w aucie klasy D! Ja się pytam kto to projektował? Jedziemy na wakacje , na zewnątrz coś koło 32, z tyłu wewnątzr albo nie ma czym oddychać , albo bardzo zimno. Koopa straszna.
~Marek
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Działa poprawnie. Dosyć długo nagrzewa się silnik, dłużej niż w mojej 11-letniej 406. Brak możliwości ustawienia temperatury bez włączenia nawiewu. Ustawienie nawiewu na przednią szybę wiąże się z automatycznym włączeniem klimy.(trochę bez sensu)
~benio
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Samochod mam od listopada wiec moge jedynie powiedziec ze swietnie ogrzewa i odparowuje szyby. Mam podgrzewane fotel co uwazam za absolutna rewelacje (szczegolnie przy skorzanej tapicerce ktora jest bardzo zimna po nocy spedzonej na -10\'C)
~SSL
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Trudno się spodziewać, żeby w kwestii wentylacji albo ogrzewania samochód klasy D był niemrawy. Klimatyzacja (nawet w podstawowej wersji wyposażenia exlusive) jest dwustrefowa. Działa ok. Na plus - podgrzewane fotele przednie.
~WA
Hatchback 1.8 MZR 120KM 88kW
Samochód natychmiast się nagrzewa (nawet w mrozy), czas do pełnego ogrzania umilają świetne, podgrzewane fotele. Klima również rewelacja - w tej kategorii Mazda może dostać nawet 6 gwiazdek :)
~Kertoip
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Też idealnie ,no nie mogę się do niczego przyczepić ,szyby nie parują, dmuchawy ciche, klima wydajna ,podgrzewanie siedzeń przydaje się po nartach -powietrze w środku czyste i schłodzone -nie da się lepiej
~michal
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
zima moment cieplo a jeszcze te podgrzewane fotele super.lato klima dzialav super 2min i robi sie naprawde zimno.przy manualu niekiedy trzeba wylaczyc.ale przy auto jak ustawisz tak masz.wybrednym dogodzi
~strzelec
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Szyby nie paruja nawet przy wylaczonej klimatyzacji. Po wlaczeniu klimu po minutach mamy oczekiwana temperature. Do tego drustrefowa klima i latwe instynktowne regulowanie i zarzadzanie klima - daje 5.0
Mazda 6 II Hatchback