Lista ocen Mazda 6 II Hatchback (53) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Slavoo
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Niestety tutaj nie mogę mazdy w pełni pochwalić, mogłoby byc lepiej. Silnik słychać, ale do prędkości 130-140 km/h jest to w normie. Powyżej tej prędkości jest już głośniej, ale to raczej typowe dla każdego auta tej klasy. Bardziej przeszkadza mi wytłumienie pracy zawieszenia i kół. W poprzednim aucie tylne wnęki były wytłumione specjalną matą, więc nie słuchać było tłuczenia kamyków o nadkole czy też uderzenia wody spod kół. W maździe...
~MACIEK
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Silnik słychać delikatnie w mieście na wolnych obrotach ale dźwięk nie jest absolutnie męczący. Byłem przyzwyczajony do boxera i zmienionego wydechu w Subaru... a tu dla mnie jest... cisza :). Porównywalnie do BMW 3. W trasie silnika nie słychać w ogóle przy jeździe stałą prędkością. Przy dodaniu gazu - nawet przyjemne brzmienie. Gang lepszy jest tylko w Alfie 159 diesel 170 KM.
~Marek
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Nie zgodziłbym się z opiniami, że jest cichy. Klasa premium to to nie jest. Do 3000 obrotów czyli jakieś 120 km/h na 6 biegu jest o.k., ale powyżej zaczyna robić się głośno i w dużej mierze za sprawą szumu opon i chlapiącej wody czy śniegu (słabo wyciszone nadkola i drzwi). Po zmianie opon nie zauważyłem poprawy. Dźwięk silnika nie jest drażniący.
~WA
Hatchback 1.8 MZR 120KM 88kW
Auto jest bardzo ciche, nie słychać denerwujących szumów powietrza nawet przy dużych prędkościach. Niestety z tym silnikiem i skrzynią biegów nie ma co liczyć na jazdę autostradową powyżej 140km/h - robi się po prostu za głośno od obrotów silnika. Natomiast jadąc drogą krajową między 90-120km/h po prostu się odpoczywa.
~WoojeK
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Za wyciszenie daje 5 pomimo tego, ze sa samochody, w ktorych jest ciszej. Dzwiek silnika jest jednak tak piekny, ze az milo go sluchac. Ten brrrrrm jak sie wkreca na obroty potrafi poprawic samopoczucie w najgorszych chwilach. Z zawieszenia nic nie stuka nic nie puka, jest jak trzeba.
~dyziek13
Hatchback 2.2 MZR-CD 185KM 136kW
Silnik to istny majstersztyk nawet kiedy jest zimny nie słychać go w środku. Bardzo miły dla ucha dźwięk przy przyspieszaniu nawet przy prędkościach powyżej 130km/h jest spokojnie i cicho. Powyżej 200 jest dosyć głośno ale nie jest to jakiś uciążliwy hałas. Ja jestem bardzo mile zaskoczony.
~cd_error
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
tu słabo jak na autko za taką kasę... słychać silnik, słychać szum opływającego powietrza i to bardzo, słychać szum z opon, no i wrażenia z jazdy podczas deszczu..... fatalnie. Kiedyś miałem okazje jeździć dieslem i kombi ale z 2013 tam było o wiele lepiej
~SSL
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
W porównaniu do wozów, które miałem do tej pory jest ok. Muzyka nie męczy przy prędkościach autostradowych i da się rozmawiać. Ale pod tym względem jestem bardzo wymagający, więc jakby było lepiej, to by było lepiej:)
~benio
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Jadac na narty nastawilem tempomat na 180km/h (Niemcy, wschodnie landy, pusta autostrada) - w aucie bylo caly czas komfortowo i mozna bylo prowadzic rozmowe bez krzyczenia na siebie. Uwazama ze wyciszenie jest bardzo dobre.
~Andrzej
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Przeszkadza hałas powyżej 100 km/h. Zdecydowanie pomaga wyciszenie drzwi i bagażnika matami, choć np. z uszczelką szyby drzwi przednich nie za bardzo da się coś zrobić (słychać zawirowania powietrza).
Mazda 6 II Hatchback