Ocena kierowcy - Mazda 6 II Kombi

Łukasz, ponad rok temu
Silnik 2.5 MZR 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Kombi 2.5 MZR 170KM 125kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Świetne, bezawaryjne auto. Fajnie się wkręca na wyższych obrotach. Duża przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Prezentuje się bardzo ładnie na 19 calowych felgach.
Bezobsługowy. Wymiany oleju i tyle. Wystarczający jak na dosyć dużą masę. Pokazuje swoje prawdziwe zalety powyżej 4 tys obr/min.
Dosyć topornie wchodzą biegi ale podobno ten typ tak ma. Po zmianie sprzęgła trochę łatwiej wrzucić bieg. Zmiany przełożeń, szczególnie szybkie wymagają precyzji.
Bez uwag. Dobrze trzyma się zakrętów, oczywiście wiele zależy od opon.
Jak to mazda. Moja z 2008 roku ze Szwajcarii po uderzeniu w tylne koło. Ruda, a raczej jej naloty jedynie na wymiennych częściach na podwoziu.
Ok.
Szeroki zakres możliwości ustawienia fotela. Regulowane elektrycznie lusterka.
Bardzo szybko schładza i ogrzewa.
Rodzina 2+2 z fotelikami daje radę. Jechałem kilka razy z tyłu i jest naprawdę komfortowo.
Tego mocno się obawiałem. Jestem jednak pozytywnie zaskoczony chociaż w tej klasie auta mogłoby być zdecydowanie lepiej.
W ciągu 4 lat z grubszych napraw to wymiana sprzęgła (przy 250 tys.). Oprócz tego jakieś drobnostki wynikające z eksploatacji. Ceny części zamiennych w normie. Dużo zamienników ale i dobre ceny od chłopaków z mazdaparts.
Naprawdę spoko. Zakup w 2018 r. za 28 tys. Egzemplarz nie był najtańszy, ale dzięki temu trafiony w fajnym stanie mimo przygody w Szwajcarii. Fajne radio z głośnikami Bose i subowerem schowanym w kole zapasowym. Podłączyłem kamerę cofania pod oryginalne radio.
Regularna wymiana oleju i tyle.
Brak. Wymiana sprzęgła ze względu na problemy z wrzuceniem 1 i wstecznego, ale na dobrą sprawę można było się jeszcze pomęczyć, a pierwsza wymiana nastąpiła przy 250 tys. :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 MZR 170KM 125kW [l/100km]

9,2