Ocena kierowcy - Mazda 626 II Sedan

bzakowicz1@tlen.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 D 63KM 46kW
Rok produkcji 1985
Mazda 626 II Sedan 2.0 D 63KM 46kW 1983-1987 - Oceń swoje auto
Karoseria : samochód nie był bity więc blachy i podłoga są całe , nic nie gnije ani nie rdzewieje
typowy japończyk z tego okresu w środku wszystko takie same jak w toyotach czy hondach , tani "kanciak" służący do dojechania z punktu A do B , lub jak dla mnie na zakupy raz w tygodniu i do pracy 8 km w dwie stony
Nie jast tak zrywny jak w Carinie , ale o niebo lepszy niz w 1,8 w Escorcie
Nic nie haczy i nic nie wyskakuje
prowadzi się prosto nic ne ściąga
bardzo dobra we wszystkie strony nawet dla niewysokich kierowców
typowy japończyk z lat 80-tych wszystkie japończyki z tego okresu mają takie same deski , wszystkie przełączniki na swoim miejscu , plus za regulację kierownicy
szybko się nagrzewa
wystarczajaca ilość miejsca , nawet przy maksymalnie odsuniętych fotelach z tyłu jest dużo miejsca
trochę głośno , ale i tak ciszej niż w Escorcie zarówno w środku jak i na zewnątrz
w miesci pali w granicach 6,5 w trasie nie sprawdzałam do tej pory od 11.2007 i przejechaniu 8000 tys. km wymieniłam tylko oba filtry oleju i olej wstawiłam nowy akumulator
kupiłam go za 400 dolarów + 60 zł , czyli 1040 zł , szukałam taniego samochodu z hakiem żeby móc przywieżć opał na zimę zaczepiam przyczepkę ładuje 600 kg węgla i jedzie bez problemu brakuje mi trochę wspomagania(jestem małą kobietą)
samochód ma 23 lata , jak wynika z dowodu w 1994 wstawiono drugi silnik nie wem czy nowy czy używany , na razie nie zawiódł mnie ani razu , owszem są drobne wycieki ale nie opłaca się wyciągać silnika naprawa może przekroczyć wartość samochodu
odzywa sie docisk sprzęgła i wypadałoby wymienić tylne amortyzatorty , trochę drogi interes więc odkładam to na póżniej , na razie da się jeżdzić

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 63KM 46kW [l/100km]

6,2